Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Yoga Yaparak Kilo Verilir mi?

Yoga Yaparak Zayıflanır mı?

Yoga nedir diyecek olursak; Yoga genel anlamıyla fiziksel bedeni güçlendirmek ve esnetmek,zihinsel anlamda derinleşmek için meditasyon ve nefes tekniklerini birleştirdiğimiz bir uygulamadır.

Kısacası yoga; nefes,beden ve zihinde bir olma,dengede olma halidir. Yoga yapan kişiler kendilerini daha zinde ve sağlıklı hissetmenin yanında, yoganın verdiği fiziksel özellikleri de taşımaktalardır. Bu özellikler; esneklik, ileri düzey nefes kontrolü, ileri düzey zihin kontrolü ve sağlam bir vücut yapısıdır.

yoga nedir
Yoga Yaparak Kilo Verilir mi?

Yogayla ilgili olarak en çok sorulardan biri olan “yoga zayıflatır mı?” sorusunu ele aldığımız yazımıza geçerken, yoga yaparak kilo verilir mi?, yogayla zayıflamak mümkün mü?, yoga nasıl yapılır? vb. soruları ele aldık. Dilerseniz artık yazımıza geçelim.

Yogayla Zayıflamak Mümkün mü?

Yoga yaparak zayıflamak mümkün mü? sorusuna  Minesota Üniversitesi Kinesyoloji Öğretim Görevlisi Beth A.Lewis

buy kamagra

, bir röportajında kendisine sorulan “Yoga Yaparak Kilo Vermek Mümkün mü?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Düzenli yoga yapmak kilo vermenize yardımcı olabilir,ama bu kilo verme biçimi yanlış anlaşılmamalıdır. Aldığınız kalori miktarı,verdiğiniz kalori miktarından az ise kilo kaybı yaşamaya başlarsınız. Duygusal ve strestli zamanlarımızda yeme alışkanlığımız artış gösterir,yoga psikolojik ve ruhsal bakımından daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ve zamanla size stres veren unsurlarla nasıl baş edeceğinizi öğreneceksiniz.”

yoga yapmak zayıflatır mı
Yoga Yapmak Zayıflatır mı?

Yoga her ne kadar hafif bir egzersiz gibi gözükse de aslında oldukça ağır bir egzersizdir. Yoga hareketleri, kaslarınızı sıkılaştıracağından dolayı yogaya başladıktan sonra vücudunuzda gözle görülür bir değişim hissedeceksiniz. Aynı anda neredeyse bütün kaslarınızı çalıştıran yoga hareketleri, vücudunuzu zorlayacak ve bu hareketleri yaparken ki odaklanmanız sizlerin dikkatini arttıracaktır. Yoga yapmak dengemizi iyileştirmeye yardımcı olurken, daha iyi bir ruh haline sahip olmamızı sağlar. Yoga yapmak kasları fazlasıyla çalıştırdığı için kaslar gittikçe hacim kazanmaya başlar.

Bu sorulara genel bir cevap verecek olursak; yoga yapmak kilo vermek için özel bir egzersiz olmamakla birlikte sadece yardımcı bir egzersizdir. Yoga yaparken sağlıklı beslenme ve uyku düzeniniz sizlerin zayıflama ve sıkılaşma gibi durumlarınızda en önemli etkenlerdir.

Diyet için Tok Tutan Salata Tarifi yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.