5 Günde 5 Kilo Zayıflatan İçecek Tarifi

5 Günde 5 Kilo Zayıflatan İçecek Tarifi

Kilo vermek, genellikle güzel görünmek için tercih edilir ancak, sağlık boyutunu da düşünmek gerekiyor. Aşırı kilolar nedeniyle bir çok hastalık gibi çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Fazla kiloların başlıca neden olduğu rahatsızlıklar olarak; obezite, kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları olarak çıkmaktadır. Sağlıksız beslenerek bir çok hastalığa davetiye çıkarır ve vücudunuzun görünümünü de bozmuş olursunuz.

Vücudunuzdaki fazla kiloları yok etmek için çeşitli diyet listeleri araştırması gerçekleştirdiğinizi biliyoruz. Zayıflamak için bir çok diyet listesi uygulanabileceği gibi sağlıklı yiyecek ve içecekler de kilo kontrolünü sağlamanız mümkün. Zayıflamak için öncelikle sindirim sistemini düzene koymalısınız. Sindirim sisteminiz sağlıklı olduğu sürece kilo vermeniz de kolaylaşacaktır. Bu içeriğimizde 5 dakikada hazırlayabileceğiniz çok iyi bir içecek tarifini paylaşmak istedik. Metabolizmayı hızlandıran içecek olarak da bilinen bu tarif ile siz de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

5 Dakikada Hazırlanan, 5 Günde 5 Kilo Zayıflatabilen İçecek

5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz bu içecek sayesinde sindirim sisteminiz hızlanacak ve 5 günde 5 kiloya kadar zayıflayabileceksiniz.

Malzemeler:

1 adet limon
400 ml’lik büyük su bardağı su
60 gram maydanoz
Talimatlar:

Öncelikle limonu sıkın ve maydanozu küçük parçalar halinde doğrayın. Bir kase içine doldurduğunuz malzemelerin üzerine suyu ekleyin ve karıştırın.

Nasıl Tüketilmelidir?

Hazırladığınız bu içeceği, 5 gün boyunca aç karnına tüketmelisiniz. Ardından 10 günlük bir mola uygulayarak aynı işlemi 5 günlük periyotla tekrarlayabilirsiniz.

Bu içecek sayesinde metabolizmanız hızlanacak ve vücudunuz yağ yakmaya başlayacak. Yağlanmanın en büyük sorunu olan yavaş metabolizma ve sindirim sistemi sorunun ortadan kaldırarak, istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu içecek ile metabolizmanızı hızlandırdığınız gibi aynı zamanda vücudunuza çeşitli mineraller almış olacaksınız. Bu mineraller sayesinde vücutta bulunan toksinleri temizlemiş olursunuz.

Ayrıca maydanozun idrar sökücü etkisiyle vücuttaki fazla sıvıyı ve şişkinliği de ortadan kaldırmış olacaksınız.

Sindirim sistemini düzene soktuktan sonra, diyet yapmanıza gerek kalmadan zayıflamaya başladığınızı görerek siz de mutlu olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.