5-gunde-5-kilo-zayiflatan-icecek-tarifi-ile-kilo-vermek

5 Günde 5 Kilo Zayıflatan İçecek Tarifi

Günün yoğunluğundan kaynaklı olarak kimi zaman diyetimizi ya da kilo kontrolümüzü aksata biliyoruz. Bundan dolayı kolay ve hızlı kilo verme neredeyse hepimizin istediği şeydir. Bundan dolayı birçoğumuz yağ yakan içecekler araştırmaktayız. Bu yak yakan içeçekler herkeste işe yaramasa da vücudumuzu fazla toksinlerden ve zararlı bakterilerden arındırabilmekte. Bundan dolayı bu yazımızda sizlere yağ yakıcı detoks suyu tarifini de vermek istedik.

Kilo vermek, genellikle güzel görünmek için tercih edilir ancak, sağlık boyutunu da düşünmek gerekiyor. Aşırı kilolar nedeniyle bir çok hastalık gibi çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Fazla kiloların başlıca neden olduğu rahatsızlıklar olarak; obezite, kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları olarak çıkmaktadır. Sağlıksız beslenerek bir çok hastalığa davetiye çıkarır ve vücudunuzun görünümünü de bozmuş olursunuz.

Vücudunuzdaki fazla kiloları yok etmek için çeşitli diyet listeleri araştırması gerçekleştirdiğinizi biliyoruz. Zayıflamak için bir çok diyet listesi uygulanabileceği gibi sağlıklı yiyecek ve içecekler de kilo kontrolünü sağlamanız mümkün. Zayıflamak için öncelikle sindirim sistemini düzene koymalısınız. Sindirim sisteminiz sağlıklı olduğu sürece kilo vermeniz de kolaylaşacaktır. Bu içeriğimizde 5 dakikada hazırlayabileceğiniz çok iyi bir içecek tarifini paylaşmak istedik. Metabolizmayı hızlandıran içecek olarak da bilinen bu tarif ile siz de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bazal metabolizma hızınızı hesaplamak ister misiniz?

Yağ Yakıcı Detoks Suyu

5-gunde-5-kilo-zayiflatan-icecek-tarifi-ile-kilo-vermek

5 günde 5 kilo Zayıflatabilen Detoks Suyu

Diyet24 Editör
5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz bu içecek sayesinde sindirim sisteminiz hızlanacak ve 5 günde 5 kiloya kadar zayıflayabileceksiniz.
Hazırlama Süresi 5 dk
Toplam Süre 5 dk
Kategori Detoks Suyu
Mutfak Dünya Mutfağı
Porsiyon 1 kişi
Kalori 50 kcal

Malzemeler
  

  • 1 adet limon
  • 400 ml su
  • 60 gram maydanoz

Talimatlar
 

  • Öncelikle limonu sıkın
  • Maydanozu küçük parçalar halinde doğrayın
  • Bir kase içine doldurduğunuz malzemelerin üzerine suyu ekleyin ve karıştırın.

Notlar

Nasıl Tüketilmelidir?

Hazırladığınız bu içeceği, 5 gün boyunca aç karnına tüketmelisiniz. Ardından 10 günlük bir mola uygulayarak aynı işlemi 5 günlük periyotla tekrarlayabilirsiniz.
Bu içecek sayesinde metabolizmanız hızlanacak ve vücudunuz yağ yakmaya başlayacak. Yağlanmanın en büyük sorunu olan yavaş metabolizma ve sindirim sistemi sorunun ortadan kaldırarak, istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu içecek ile metabolizmanızı hızlandırdığınız gibi aynı zamanda vücudunuza çeşitli mineraller almış olacaksınız. Bu mineraller sayesinde vücutta bulunan toksinleri temizlemiş olursunuz.
Ayrıca maydanozun idrar sökücü etkisiyle vücuttaki fazla sıvıyı ve şişkinliği de ortadan kaldırmış olacaksınız.
Sindirim sistemini düzene soktuktan sonra, diyet yapmanıza gerek kalmadan zayıflamaya başladığınızı görerek siz de mutlu olacaksınız.
Etiket Detoks, Detoks Suyu, Detox

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recipe Rating