Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

7 Günde Göbek Eriten Diyet

Göbeğinizi eritmek için ilk olarak alışkanlıklarınızı gözden geçirip, göbeğinizi eritecek alışkanlıklara dönüştürmemiz gerekmektedir. İlk olarak her gün 3 öğün yemeye ve aynı saatlerde sofraya oturmaya gayret ederek başlamalıyız. Öğlen ve akşam saatlerinde protein ağırlıklı beslenmeliyiz. Ara öğünlerde ve gün içinde toplam 3 porsiyon meyve ve sebze yemeliyiz. Her sabah uyanır uyanmaz ılık suya limon sıkarak içmeliyiz.

Gün içinde en az iki litre su içmeye özen göstermeliyiz. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinden sonra bir bardak bitki çayı da içilebilir. Ekmek tercihini her zaman kepekli ekmek ya da çavdar ekmeğinden yana yapmalıyız. Şekerli tatlılardan uzak durmalı ve yiyecekleri az tuzlu tüketmeliyiz. Ayrıca her gün göbek eritici egzersizleri 15-20 dakika kadar yapmalıyız.

Bir Haftada Göbek Eritme

Kahvaltı: 1 kase ballı yulaf süt karışımı, 1 kase meyveli yoğurt, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 küçük domates, 1 küçük salatalık, 1 bardak taze meyve suyu

Öğlen: 1 kase sebze çorbası, 1 porsiyon et yemeği veya ızgara et, 1 kase yağsız yoğurt

Akşam: 1 kase sebze çorbası, 1 porsiyon haşlanmış et, 1 kase yağsız yoğurt

- Advertisement -

Ara öğünlerde: bir avuç fındık, yarım avokado, 1 adet havuç, birkaç ufak çeri domates arasından istenilenler yenilebilir.