Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Alkollü İçkilerin Kilo Aldırmaması için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkollü içecekler genellikle kilo aldıran zararlı bir içecek olarak bilinir. Elbette herşeyin fazlası zararlıdır bu yüzden fazla alkol de vücut için zararlıdır. Ancak, bu yazımızda alkollü içeceklerin kilo aldırmaması için dikkat etmeniz gereken detaylardan söz edeceğiz.

ALKOL İÇMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE…

Bir atıştırmalıkla midenizi hafifçe doldurun: Burada gerçek bir atıştırmalıktan bahsediyoruz, dün geceki kekten geriye kalanlarla geçiştirmeye çalışmayın lütfen. Protein – karbonhidrat kombinasyonuna sahip herhangi bir işe yarayacaktır – örneğin az yağlı yoğurt yada bir parça meyve gibi. Bu ipucunu kullanarak bar’a gittiğinizde aç olmayacaksınız ve mozarella sticks sipariş etmeyeceksiniz!

Akşam yemeği planı yapın: İş çıkışı eğlenmeye çıkmanın en tehlikeli yanı sonrasında başka bir aktivite planlamadığınızdan akşam yemeğinizi bu eğlence zamanına sıkıştırırsınız ve cips, çerez gibi atıştırmalıklarla karnınızı doyurmaya çalışırsınız . Bu mentaliteden çıkmanız gerekli! Öncelikle çok daha iyi bir yemek yemeyi hakediyorsunuz, bunu kendinize yapmayın. Eğlenmeye gitmeden önce veya eğlendikten sonra gidilecek bir yemek organizasyonu yapın.

BARDA EĞLENİRKEN…

- Advertisement -

Sert bir giriş yapın: Sertten bahsederken, gerçekten sert içkilerden söz ediyoruz. Tequila, viski gibi sert tadımı olan içecekleri tercih edin, böylelikle gece boyunca çok fazla alkol almayacaksınız ve hem alkolden gereksiz kalori almazken hem de sonrasında kalitesiz tercihler yapmayacaksınız.

Atıştırmalık istiyorsanız, alkolden önce sipraiş edin: Böylelikle, sarhoş olmadan kendiniz için en sağlıklı seçimi yapacaksınız. Kızarmış ürünlerden uzak durun, daha çok ızgara edilmiş besinleri tercih edin. Bu ürünler daha az kalori barındırmaktadır.

Ücretsiz servis edilen cips ve mısır patlağını masanızdan uzaklaştırın: Aslında çoğu bar artık ücretsiz sunumlarını minimuma indirmiş durumda ama siz bu tarz ürünleri içki ile birlikte hemen servis eden bir yere giderseniz, bu ürünleri tüketmemeye gayret edin. Bunun en kolay yolu da kendinizden uzaklaştırmanız olacaktır çünkü alkol almaya başlamanızla birlikte zevk almasanız bile o sağlıksız besinleri tüketeceksiniz. (Mısır patlağı yağsız olarak servis edilirse bir avuç tüketebilirsiniz ama açıkçası yağsız servis etmeleri neredeyse imkansız)