Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Atkins Diyeti ile Nasıl Zayıflanır?

Bu diyet programı, Diyetinizdeki karbonhidrat miktarını büyük bir oranda azaltmanızı hedefliyor. Bu durum da vücudunuz, Yağlarını sanki temel yakıtıymış gibi yakmaya başlaması sonucunda size yağ kaybı sağlar. Diyette vurgulanan tatlı, lezzetli ve bol çeşitli beslenme programı yaklaşımıdır. Ölüm diyetleri gibi yapmamalısınız, Sadece düşük karbonhidrat planında açıklanan doğru yiyecekleri seçmeniz gerekiyor.

Başlangıç Aşaması

Bu aşamada vücudunuzu yaklaşık olarak 14 gün boyunca karbonhidrat açısından fakir bırakmalısınız. Amaç ise metabolizmanızı yağ akacak hale getirmektir. Bu programda gün içeresinde sadece net olarak 20 gram karbonhidrat tüketmeye izniniz bulunuyor. Kurallar oldukça baskındır ve sürecin yaşanması için bu kurallara uyulmalıdır.

  • Gün içerisinde düzenli olarak üç öğün ya da daha küçük porsiyona sahip olan öğünler tüketin.
  • En az altı saate bir yemek tüketin.
  • Meyve, Ekmek, Tahıl, Makarna, Süt ürünleri, Fındık, Fıstık, Baklagiller gibi besinleri tüketmeyin.
  • Günde en az sekiz bardak su için.

Zayıflık Sürecini Devam Ettirmek

İkinci aşamaya bakacak olursak bu kararlılığı korumak olacaktır. Bu aşamada yemek seçeneklerinizi bir miktar artırarak ve haftalık toplam karbonhidrat tüketimini gün gün beş gram olarak arttırmalısınız. Bu durumu vücudunuzun vermiş olduğu tepkilere göre ayarladığınız sürece, Başlangıç Aşamasından bu yana bir takım değişiklikler kazanacağınız anlamına gelecektir.

- Advertisement -

Koruma Dönemi

Hedeflemiş olduğunuz kiloya ulaştınız ya da ulaşmanıza az kaldı. Bu durumda yapmanız gerekenler çok basit günlük kalori miktarınızı ve kilonuzu not alın daha sonra artık hayatınızın geri kalanıyla bu uygulamaları birleştirmelisiniz. Kalori miktarınızın üzerine farklı günlerde çıkarak kilonuzu koruyabilirsiniz.

Hangi Besinleri Kullanmalıyım?

Bu diyet programında başlangıçtan bu yanan başarı için doğru yiyecekleri seçmek oldukça kritik bir önem taşır. Her aşama da tüketimi yapılacak olan yiyeceklerin ve her gün alınan karbonhidrat miktarının yazılı olduğu bir defter sizin adeta asistanınız olacaktır. Özetle günlük hedeflenen miktarı geçmeyecek şartıyla güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz.