Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Ayda 10 Kilo Verdiren Çay ile Zayıflanabilir mi?

Türkiye geneline bakacak olursak gerek bayan gerekse bay olsun her zaman kolay zayıflama yöntemi arayışı içerisindeler. Kullanmış olduğu farklı ilaçlar ve ölüm diyetleri ile sadece sağlığından kaybedecekleri gibi daha fazla kilo alma ihtimali yüksek olacaktır. Bu yazımızda ise son günlerde trend olan zayıflatan çaylardan bahsedeceğiz.

Konuya başlamadan önce ilk olarak bu tarz çayları içiyorsunuz diye her aklınıza geleni yemenizi gerektirecek bir durum yok. Bu tarz işlemlerde bulunursanız oldukça gerilersiniz böylece vücudunuz yağlanmaya devam edecektir. Her zaman ki olduğu gibi ilk yapmanız gereken kendinize kalori cetveli hazırlamanız. Bu cetveli takip ederek günlük makrolarınıza göre beslenerek Protein, Karbonhidrat ve Yağ oranlarını dengeleyerek vücudunuzu yağ yakımına hazır hale getirebilirsiniz.

Kalori cetvelini hesapladıktan sonra artık ara öğün ve sabah kahvaltılarında zayıflatmaya yardımcı olan çaylara yer verebilirsiniz. Bu çaylar metabolizmanızı hızlandıracak bu şekilde çok daha iyi bir yağ yakımı gerçekleştirmiş olacaksınız. Her şeyi doğru bir şekilde kombine ederek kısa sürede hedeflerinize ulaşabilirsiniz.