Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Bel Korseleri Bel İnceltmeye Yardımcı Olur mu?

Bel Korseleri Bel İnceltmeye Yardımcı Olur mu?

Gelişimi yapılan bu tarz ürünler daha çok balıketli bayanların bir ya da iki beden daha ince görünebilmek adına tercih etmiş olduğu korse tiplerdir. Gerçekleştirilen araştırmalara göre bel inceltici korselerin kalça ve leğen kemiği gibi bölgelerde yer alan fazla ağı yaktığı yönündedir.

Zayıflamak adına tercih edilen inceltici korse Vücut üzerinde oluşan yağ birikimini azaltarak kalori yakımı yardımcı lmaz. Korsenin giyildiği bölgede oluşan aşırı terleme sonucunda ödem yani vücuttan su atılır. Bu tarz ürünlerin kullanımında hijyene çok dikkat edilmesi gerekiyor aksine terlemenin getirdiği mantar gibi rahatsızlıklar size sorun yaratacaktır.

Korseler İşe Yarar mı?

Satın alınan korse teknik ve yöntem olarak doğru bir şekilde kullanılırsa kalıcı yönden zayıflama ve incelme yapılabilir. Çelik korse, Parafinli korse ve Medikal korse gibi ürün çeşitlerinden tercih edilirse bölgesel açıdan incelme sağlanabilir. Seçimi yapılan korsenin zayıflatmasını istiyorsanız yumuşak ve kaliteli olduğuna dikkat edin. Bel Korseleri Bel İnceltmeye Yardımcı Olur mu