Bitkisel Zayıflama Kürleri Tarifleri

A, B, C, E aynı zamanda K vitaminler açısından oldukça zengin olan kuşburnu çayını nezle, grip ve metabolizma yavaşlığını ortadan kaldırmaya yönelik büyük bir etkiye sahiptir. Vücudun hastalıklara karşı direncini artırır, Böbrekleri temizler aynı zamanda romatizmanın oluşturmuş odluğu ağrıları kesmesi diğer özelliklerin arasındadır. Çoğunlukla C vitamini denildiğinde akılara ilk olarak portakal, mandalina gibi meyveler gelir fakat kuşburnu oldukça fazla C vitamine sahiptir.

Diyet sürecinde kuşburnu tüketmeniz sizin gün içerisinde yağlarınızın yavaş yavaş erimesini hızlandıracaktır. Metabolizmanızın hiçbir şekilde yavaşlatılmamasını sağlayacak olan kuşburnu iyi bir vücut için vazgeçilmez sıcak kürlerin arasında yer alıyor. Şimdi size birkaç tane kuşburnu çayı tarifi vereceğim.

kusburnu[1]

Ara Öğün İçin Kuşburnu Çayı:

Yaklaşık olarak bir büyük fincan çay için 1.5 çay kaşığı ufalanmış kuşburnuna yer verebilirsiniz. Kaynar suyu bardağa döktükten hemen sonra on ya da on beş dakika boyunca kuşburnunu demlemeye alın. Süzme işlemini gerçekleştirdikten sonra ortaya çıkan sıvıyı biraz bal ile tatlandırarak tüketebilirsiniz.

Gribe Karşı Kuşburnu Çayı:

C vitamini bakımından zengin olan kuşburnu çayı özellikle kış aylarında en çok karşımıza çıkan hastalıklardan bir tanesi olan grip için zengin içerikli kuşburnu tüketebilirsiniz. Bahar aylarının sonuna doğru iki hafta boyunca gün içerisinde iki ya da üç bardak içtiğiniz kuşburnu size direnç kazandıracak böylece hastalıklara karşı koruma sürecinde olacaksınız.

Diyetinizde ise kuşburnunu nasıl kullanırım diye soruyorsanız gün içerisinde üç defa sabah, öğle ve akşam olmak üzere kuşburnu çayı tüketin. Günlük almanız gereken kalori miktarlarını doğru bir biçimde alarak kuşburnu ile yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Unutmayın değişim mutfakta başlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.