Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Çiğ Köfte Diyeti ile Zayıflamak Mümkün mü?

Diyet sürecinde bazı besinlerin oranlarını merak ederiz. Bu konu hakkında da kimi zaman yeterince araştırma bulamayız. Çiğ köfte de bu yetersiz kaynaklardan bir tanesi. Çiğ köfte kalorisi bakımından oldukça hafif bir besin türüdür. İçerisinde barındırmış olduğu bulgur sayesinde kompleks karbonhidrat grubuna dahildir. Kompleks karbonhidratlar bireyin her zaman kan şekerini dengede tutmaya yardımcı olmuştur bu kan şekerin ne kadar dengede kalırsa tüketimini yapacağınız gereksiz besinlerde ortadan kalkacaktır.

Kompleks karbonhidrat dışında çiğ köftenin içerisinde barındırdığı baharatlar sayesinde bağırsakların düzeni de sağlanacaktır. Tamamen sağlık deposu olan çiğ köfte içerisinde mucizevi lezzetleri barındırıyor. Diyet sürecinde gönül rahatlığıyla tüketimini yapabileceğiniz çiğ köfte, Yağ yakmanıza kadar yardımcı olacaktır.

dudan-cigkofte[1]

Konu başlığında yer alan “Çiğ Köfte Diyeti ile Zayıflamak Mümkün mü” sorusunun cevabını verecek olursak çiğ köfte diyeti yoktur fakat uygulamış olduğunuz diyette bir öğününüzde çiğ köfteye yer vererek yağ yakımınızı destekleyebilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalık olarak seçimini yapacağınız çiğ köfteyi diyetinizde tercih edebilir ve gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi seçimini yapmış olduğunuz çiğköftede ne tarz lavaşın kullanıldığına önem gösteriniz. Çiğ köftenin sarıldığı lavaş beyaz undan yapıldıysa kan şekerinizde dalgalanmalar olabilir esmer ya da kepekli lavaş tercih ederseniz daha efektif öğün tüketmiş olursunuz.