Detoks Çılgınlığı Nedir?

Detokslar yaklaşık olarak beş yıldan bu yana hayatımız da diyetisyenlerin müşterilerine sunduğu yöntemlerden bir tanesi. Bu olaylardan önce detoks yöntemine dair hiçbir şekilde açıklama duymak mümkün değildi ve kadınların diyet konularıyla ilgilendiklerini fark eden diyetisyen doktorları detoksun anında zayıflattığını öne sürdüler.

Doktorlar tarafından yapılan açıklamalarda, Vücut üzerinde birikime uğrayan toksinleri atmak için yapılan yönteme detoks deniliyor. Açıklamaların devamında ise bu tarz sorunları ortadan kaldırmak için yaratılıştan bu yana gelen organlarımızın toksikleri atmaya yettiğini sözlerini ekledi. Detokslar sadece bu süreci hızlandırıyor fakat hızlandırma yaparken ne gibi sorunları beraberinde getirdiği bilinmiyor.

Bazı detoks programlarına baktığımız da ise kadınların sadece tek tip değerinde beslenmesini ön gören uygulamalar seyir edebiliyor. Sadece meyve, Çiğ sebze ve meyve suyu tüketmek ya da yoğurt üzerinden yapılan detoks ürünleri vücudu dinlendirdiği yönünde iddialarda bulunuyor. Detokslar yaklaşık olarak bir hafta sürdürülüyor bu nedenle hafif olarak tüketimi yapılan detoks besinlerin protein oranları oldukça az olduğu için bu süre zarfında vücudunuz da katabolizma oluşma evreleri gerçekleşecektir.

Detoks yapmak istiyorsanız günlük almanız gereken protein miktarını doğru bir şekilde sağlamalısınız aksine yağları ve toksikleri atmak yerine vücudunuzdan kas kütlesi atmaya başlayacaksınız bu da istenmeyen durumlardan bir tanesidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.