Dikkat Çekici Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajıyla sen de cesur etkileyici ve iddialı görünebilirsin.

Saç ve makyaj artisti Gökhan Yalçıner renkli dumanlı göz makyajını adım adım anlatıyor. İddialı makyajlar tam bana göre diyorsan, adım adım makyaj uygulamasına başlayalım!

Adım 1:

Öncelikle Likit Kapatıcı ile yüzündeki ve göz çevrendeki kızarıkları ve lekeleri ortadan kaldırarak başlayabilirsin. Ardından Işıltı Veren Fondöten ile tüm cilt rengini dengele!

Adım 2:

Göz farının dağılmaması ve tüm gün gözünde kalması için tüm gözüne Göz Farı Bazı uygulamayı unutma! Endişelenme, göz farı bazın cildin tarafından hemen emiliyor, ve göz makyajı için kadifemsi bir görünüm yaratıyor.

Adım 3:

Göz makyajına Göz Farı’nın Purple Haze tonunu kullanarak devam ediyoruz. Far Fırçası ile far paletinin 1 numaralı açık tonuyla kaş altını aydınlatmalısın. Ardından gölgelendirmede doğal bir geçiş sağlamak için 2 numaralı tonunu tüm göz kapağına hafifçe uygula. Hemen ardından da vizon rengini göz kapağının iç kısımlarına ve koyu tonunu gözün dışına doğru uygula.

Adım 4:

Metalik yeşil tonuyla mürdüm renginin etkisini artırabilirsin. Göz Kalemi’yle de kirpik diplerini doldurup daha iddialı bir görünüm yakalayabilirsin. Ardından Maskara ile kirpiklerinde takma kirpik etkisi yaratmak için dipten uca uygula.

Adım 5:

Alt kirpik diplerine çok hafif mürdüm rengi farı uygula. Dikkat et, bu far göz altına gelmesin, yoksa göz altın morarmış gibi görünebilir! İfadene netlik kazandırmak için son olarak Kaş Kalemi ile kaşlarını belirginleştir. Göz makyajın bitti!

Adım 6:

Göz makyajın çok iddialı olduğu için diğer uygulamalar daha yumuşak olmalı! Bu yüzden cildine çok hafif bir canlılık katmak için Allık’ın şeftali tonunu kullanmalısın. Hemen ardından Allık’ın koyu tonuyla yüzünü kontürleyebilirsin.

Adım 7:

Şimdi sıra dudaklara geldi! Balm ile hem dudaklarını nemlendir, hem de hafifçe renklendir! Makyajın hazır!

 

Etiketler:
kahverengi göze dumanlı göz makyajı, buğulu göz makyajı, adım adım dumanlı göz makyajı yapılışı, dumanlı göz makyajı resimli anlatım, göz kalemiyle dumanlı göz makyajı, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır video, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır türkçe video,

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.