Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Diyet Bisküvi ile Zayıflamak Mümkün mü?

Yurtdışı sınırlarında baktığımızda genel olarak popülerliğe ulaşmayı başaran bisküvi diyeti Avrupa sınırlarına da sıçramış durumda. Bisküvi tüketimi yapan kişiler zayıflamayı amaçlıyor. Diyeti uygulayanlar gün içerisinde yaklaşık olarak dokuz adet lifli bisküvi ve sadece akşam yemeği ile vücudunu besliyor. Peki, Bu bisküvi diyeti ne kadar doğru ne kadar sağlıklı gelin bu konuyu tartışalım.

İlk olarak günlük insanların hiçbir şey yapmasa bile kalori olarak yaktığı bir miktar vardır. Bu oran insandan insana değişmektedir bu oranını altına inmeniz sizin vücudunuzdan kas kaybı yaşayacağınız anlamına gelecektir. Gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz bisküvi diyetinde 9 tane lifli bisküvi yemeniz bazal metabolizma oranının altına düşeceğine kesindir.

Bisküvi diyetini uygulamanız size kalmış fakat bu diyeti uyguladığınız süre boyunca vücudunuzdan sağlıklı bir şekilde yağ yakımı yapamayacaksınız. Vücudunuzdan su miktarı kaybederken hem de kas kaybı yaşayacaksınız böylece bir ay sonra diyeti bıraktıktan sonra bu kiloyu tekrardan alma riskiniz yüksek olacaktır.