Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Diyet Çikolata Var mı?

Genellikle diyet kelimesinin anlamı Türkiye sınırları içerisinde güzel şeylerden maruz kalmaktır fakat diyetin gerçek anlamı sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Bu beslenmede elbet farklılıklar yaratarak doğru zamanda yüksek kalorili besinleri tükettiğinizde vücudunuzda yaşanacak yağlanmayı ve kiloyu en aza indirebilirsiniz.

Bu bağlamda yapılan ölüm diyetleri sağlığınız için oldukça büyük bir tehlike unsurudur. Bu tarz diyetlere örnek olarak son zamanlarda halk arasında yayılan Diyet Çikolata düşüncesinin derinine bu yazımızda iniyoruz. Yazıya başlamadan önce şunu unutmayın süt oranı ne kadar yüksekse, Kaloride o kadar yüksek olacaktır.

Piyasada ve marketlerde satılan çikolataların birçoğunun içerisinde yüzde bazında olarak çikolata ve süt bulunmaktadır. Bu iki oranı doğru bir şekilde karıştırdığınızda ortaya lezzetli ve damakta dağılan çikolata çıkartabilirsiniz. Diyette arada kaçamak yapmanız oldukça doğal bir olaydır. Uzun süredir kısıtlı seviyede dolan glikojen depolarınızı doldurarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.  Diyet çikolata marketlerde daha çok süt oranı düşük ürün olarak bulabilirsiniz. Çikolata oranı yüzde doksanlarda olan ürünlere diyetinizde yer verebilirsiniz.