Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Diyet Yaparken Kahve İçilir mi?

Diyet yaptığınız süre zarfında kahve tüketmenizde bir sakınca yok fakat kahveyi nasıl tükettiğinizin önemli. Çünkü kahveler çoğunlukla yalın olmamaktadır. İçerisinde barındırmış olduğu farklı tatlar ile birlikte kalorileri de yükselmektedir. Gitmiş olduğunuz kahve dükkanlarında size zarar vermeyecek bir ürün tüketmek istiyorsanız o ürün çoğunlukla filtre kahve ve Türk kahvesi olacaktır.

Filtre kahve ya da diğer ki seçimlerinizi yaparken çoğunlukla içerisinde ki sütün light olarak kullanılmasına özen göstermelisiniz aksine normal sütün yağ oranı yüksek olduğundan dolayı diyetinizi zedeleyeceksiniz. Bir diğer yöntem ise günlük almış olduğunuz makrolara göre dilediğiniz tarzda kahve tüketimi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse günlük aldığınız kalori oranınız 2400. 2400’ün yüzde bazında günlük yağ tüketme rakamınız ise 60 gram olsun.

Satın aldığınız kahvenin 100 gramında 10 gram yağ olduğunu farz edelim bu yağı günlük yağınızdan düşürerek elde ettiğiniz 50 sonucu diğer ki öğünlerinize yayarak diyetinize zarar vermesini önleyebilirsiniz. Bu hesabı yaparken şekersiz ürünlerden faydalanmanız gerekiyor.