Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Besinler

Diyet yapmak biz kadınların en can sıkıcı sorunlarından biridir. Az yemek veya bazı besinlerden uzak kalmak zorunda olduğumuz diyet listeleri, doktor kontrolünde ya da kendi kararımıza göre oluşturduğumuz yiyeceklerden oluşuyor. Bu diyet listeleri olsun olmasın uzak durmamız veya çok az tüketmek durumunda kilo vereceğimiz ya da aynı kiloda kalacağımız açıktır.


Ekmek
diyet ekmek - ekmekle zayıflamak - ekmek kilo aldırır mıDiyet yapan kişilerin ekmeği tamamen kesmesi oldukça yanlış ve zararlı bir durumdur. Tam tahıllı, çavdarlı veya yulaflı ekmekleri öğünlerimizde az miktarda tüketmek hem daha sağlıklı kilo vememizi sağlar hem de verdiğimiz kiloları geri almamızı önler.


Şekerli Yiyecekler
dilim pasta diyet zayıflamakBiz kadınların en çok sevdiği pasta, kurabiye, çikolata ve kek çeşitlerini maalesef ki diyet yaparken hayatımızdan çıkarmalı veya en aza indirmeliyiz. Örneğin sütlü veya fındık, fıstık içeren çikolatalar yerine bitter çikolata tüketebiliriz. Pasta ve şerbetli tatlılar yerine az miktarda sütlü tatlı tüketebiliriz. Kek tercihimizi de diyete uygun biçimde tahılları kullanarak yapabiliriz.


Şekerli İçecekler
Milkshakes Zayıflamak DiyetSağlıklı diyet yapmanın bir diğer kuralı kola, meyve suyu, meyveli soda ve şekerli kahveleri tüketmemektir. Meyveli soda ve kolanın yerine sade maden suyu, hazır meyve suları yerine evde sıkılmış meyve sularını ve şekersiz Türk kahvesini hem sağlık hem de kilo verme açısından tüketebiliriz.


Kuru Yemişler
kuruyemiş diye zayıflamakBazı kuru yemişlerin lif kaynağı ve sağlık açısından önemli olması gibi bazıları da fazla yağlı ve kilo aldırıcı niteliktedir. Kuru yemiş tüketimini az miktarda yapmak sağlığımız için en iyisi olacaktır. Bunun yanında kurutulmuş meyveler de tüketebiliriz. Özellikle her gün yenen 1-2 ceviz ve 2-3 kuru kayısı hem sindirim hem de vitamin açısından oldukça önemlidir.