Diyet Yapmadan Zayıflayın!

Yaz aylarına giriş yaptığımızda bayanların tek derdi üzerinde barındırdığı gereksiz kilolardır. Oldukça kısa süre içerisinde bu kilolardan kurtulup yaz aylarında sahilde fit bir vücut ile güneşlenme hayalleri kurulur. Bu yazımızda bayanları zorlamadan nasıl kolay bir şekilde zayıflayabileceklerini ele alıyorum. Hemen başlayalım;

Yemekten Önce Su İçin

İnsanların alması gerektiği günlük su ihtiyacı bireyden bireye değişkenlik göstermektedir fakat bu orana ortalama değer tanıyacak olursak iki litre olduğunu söyleyebiliriz. Vücut ihtiyaç duymuş olduğu suyu bulamayınca bir anda metabolizmanın hızını ters yönde etkileyerek kilo artışına neden olacak sorunları ortaya çıkartacaktır. Tüketmeniz gereken suyu güne yayarak dağıtmanız oldukça önemidir.

Tabaklarınızda Küçük Porsiyonlara Yer Ayırın

Yemekleriniz porsiyon olarak tüketiyorsanız tabağınızda oldukça küçük porsiyonlara yer vermelisiniz. Eğer tabağınıza fazla yemek koyarsanız fazla kalori alabilirsiniz.

Diyet-Yaparken-Yapılan-15-Hata[1]

Yemekleri Yavaş Yavaş Çiğneyin

Yaşanan tokluk hissinin beyin tarafından algılanması on beş dakika boyunca sürüyor ve bu nedenle yemekleri daha kısa süre içerisinde yemek tok olduğunuzun fark etmeden çok fazla besin tüketmenize neden olabiliyor. Yemeklerinizi yavaş yavaş yiyerek gereksiz beslenmenin de önüne geçebilirsiniz.

Tatlı Tüketiminin Önüne Geçin

Vücudunuz acıktığınızda kanınızda ki şeker oranınız yükselecek böylece bir anda ortaya açlık hissi çıkacak. Karnınız aç olduğunda şeker ile bastırmaya çalıştığınız da hücreler yağ depolamaya başlayacaktır bu nedenle vücudunuzda gereksiz yağlanmalar da ortaya çıkacaktır. Bu nedenle çok fazla tatlı tüketmemeye özen gösterin.

Yukarıda yer alan maddelere doğru bir biçimde uyduğunuz andan itibaren vücudunuz da bir takım değişiklikler oluşacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.