Diyetin Altın Kuralları

Diyet kelimesi sizin için bir tedavi ise, o zaman diyetin altın kurallarına mutlaka uymanız gerekiyor. Diyete başlarken, kafanıza göre istediğiniz gibi başlarsanız, bazen başarılarla karşılaşsanız bile, birçok kişi başarısızlıklarla karşılaşabilir ve bunun sonucu hüsran da olabilir.

Diyet yapmaya başlamanız için öncelikle uzman bir diyetisyene başvurun ve vücudunuzun dengelerini ölçtürün. Daha sonra size uygun bir diyet programı hazırlanacaktır ama hazırlanan programa mutlaka uyulması gerekiyor. Diyet sadece meyve ve sebze tüketmek değildir veya sadece su içmek değil, hatta sadece spor veya hiçbir şey yememek hiç değildir.

         Diyet programınızın içinde mutlaka su bulunacaktır, hatta diyet veya kepek ekmeği olacaktır. Su, zaten her zaman tüketmemiz gereken bir gıda maddesidir ve bu yüzden aslında suyun kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Su olmadan açıkçası hayat olmuyor. Diyette bütün besin ürünlerini tüketebilmek çok önemlidir, fakat en önemlisi yağ, tuz ve şeker oranlarını azaltmak. Bu yüzden artık her yerde light gıda ürünleride satılıyor. Sürekli light ürünlerden beslenmek doğru mu diye sorarsanız değil, light gıda ürünleri ile beraber, normal gıdaları da tüketmeniz gerekiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.