Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Ender Saraç Hurma Diyeti

Ünlü diyetisyen Ender Saraç’ın en meşhur diyeti olan hurma yoğur diyetinde, hurma, yoğur ve su dışında hiçbir şey yok. Bu diyet, göbek yağlarının eritilmesi konusunda oldukça iyi. Ender Saraç hurma yoğur diyeti yapanlar tarafından yapılan yorumlar, 7 gün boyunca bu diyeti uyguladıktan sonra 5 ila 7 kilo arasında kilo verdikleri yönünde oluyor. Bu diye, kabızlık ya da hazımsızlık gibi sindirim problemi yaşayanlar için eşsiz bir zayıflama formülü.

ender sarac hurma yogurt diyetiGöbek nasıl eritilir?” sorusunu soranlar için bulunmaz bir diyet. İşte Ender Saraç Hurma Diyet Listesi;

Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti

Hurma Diyeti: Ender Saraç tarafından tavsiye edilen bu diyet öğünlerinde; hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında herhangi bir şey bulundurmuyor. Günde en fazla 21 adet hurma tükettiren diyette, günde en az 40 dakika yürümeniz gerekiyor. Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti Kaç Kilo Verdirir?” sorusuna değinecek olursak, 7 gün boyunca ara vermeden yapılan hurma yoğurt diyeti, bir hafta sonunda 5-7 kilo arasında kilo vermenize yardımcı olabiliyor.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Sadece hurma yiyerek kilo verirken göbek eriten bir diyettir. Tüketilecekler listesinde hurma, yeşilçay, yoğur ve su dışında herhangi bir besin bulunmayan diyette, her öğün 7 adet hurma ve bir kase yağsız light yoğurt tüketmeniz gerekiyor. Bu diyeti yaparken, dikkat etmeniz gereken en önemli konu; gün boyu bol su tüketmeniz gerektiğidir.

Hurma diyetinin etkisi, gün içerisinde yürüyenlerde, yürümeyenlere oranla daha iyi gözlemlenmiştir.

Hurma Diyeti Programı

Ara öğün içermeyen diyette, ara öğün yerine dilerseniz yeşil çay ve sınırsın su tüketebilirsiniz. Bu sizin ara öğünlerdeki yeme isteğinizi azaltacaktır. Diyet programı ise şöyle;

Hurma Diyeti Tarifi

  • Sabah Kahvaltısı: 7 adet hurma ve 1 kase yağsız light yoğurt
  • Öğlen Yemeği: 7 adet hurma ve 1 kase yağsız light yoğurt
  • Akşam Yemeği: 7 adet hurma ve 1 kase yağsız light yoğurt