Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Evde Oturan Kadınlar Nasıl Zayıflar?

Evde Oturan Kadınlar Nasıl Zayıflar? Evde oturan kadınların en büyük sorunu kilo almak. Ev hanımı iseniz kilo almanız çok kolaydır ancak kilo vermenizde bir o kadar zor.

Öncelikle ev kadınları neden kilo alır bundan söz edelim;

Ev kadınları evin diğer bireylerini iyi besleme ve iyi doyurmayı kendilerine birinci görev olarak belirler ancak bu konuda çok yanlış yaptıklarını farketmezler. Ev kadınları kendileri ve evin diğer bireyleri için sağlıklı beslenme programı uygulayarak kendileri dahil evdeki herkesin sağlıklı ve düzenli beslenmesini sağlayabilirler. Unutmayın ki boğazınıza kadar doymak sağlıklı beslendiğiniz anlamına gelmez. Sağlık için tabaklar dolusu yemekler ve ekmek tüketmek gerekmiyor özellikle sağlık için ekmeği hayatımızın en önemsiz parçası haline getirmeliyiz. Ne kadar az ekmek tüketirseniz diğer besinlerden o kadar fazla verim alırsınız vücudunuza. Ekmek vücudunuza faydası olmayan sadece midenizi dolduran bir tampon görevi yapar ve midenizin büyümesine neden olur. Unutmayın ki kilo aldıran en önemli sebep midenizin her geçen gün büyümesi ve doymak için daha fazla yemek ihtiyacı uyandırmasıdır.

Ev kadını nasıl zayıflar?

Ev kadını iseniz ve zayıflamak istiyorsanız öncelikle haftalık yemek planı oluşturmalısınız ve yaptığınız yemeklerin en minimum yağı olmasına dikkat etmelisiniz tamamen yağsız yaparsanız sizin için çok daha iyi olur. Eve alınan ekmeklerin sayısını azaltmalısınız böylelikle evdeki herkes sağlıksız karın doyurmaktan kurtulmuş olur. Asitli ve yüksek şeker içeren sağlıksız içecekleri evden uzaklaştırmalısınız akşam yemeklerinde kola vb. içecekler yerine ayran ideal bir içecek. Hamur işi ve hazır abur cuburları uzun bir süre evden uzak tutmalısınız. Gündüz televizyon karşısında oturup hamur işi şekerli ve tuzlu gıdalar tüketmek yerine ev işi yaparsanız spor yapmış olursunuz. Gün içinde boş oturmak yerine gardrop düzenleme, ev temizliği, dışarı çıkıp yürüyüş yapabilirsiniz.

Ev kadınının zayıflaması için diyet listesine ihtiyacı yok ev alışkanlıklarını değiştirmesi yeterlidir.