Evde Yapılabilen Bölgesel İncelme Tavsiyeleri

Spor yapma süreci hem kas yapısı için hem de bireyin zindeliği için de çok fazla gerekli durumdadır. Erken yaşlanmaya neden olur, Kilo kontrolü sağlarken aynı zamanda diyet yapanların vazgeçilmez yanlarından bir tanesidir. Spor yapmak istediğiniz de spor salonlarına gitmeniz pek gerekmez. Evde yemek yaparken bile farklı hareketlere yer verirek kolay bir şekilde vücudunuzda farklı bölgeleri hareketlendirebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle güzel bir şekilde ısının. Dimdik bir şekilde ayakta durun ve kollarınızı, Bacaklarınız gererek, Serbest bırakın. Ayaklarınızın birleşmiş odluğu noktada sağa sola hareket ederek sırt kaslarınızı açın. Yere otrun, Ayaklarınızı hafif şekilde aralayarak ayak parmak uçlarınıza değmeye gayret gösterin.
  2. Evinizin bir noktasında yürüyüş parkuru belirleyin. Aynı yerde tempoda yarım saatte yakın bir şekilde yürüyün.
  3. Bacak kaslarınızın çalışması için duvara yaslanın, Sandalyeye oturur gibi yaparak tekrardan harekete geçin. Bu sırada sırtınız dik dursun ve topuklarınız asla yerinden oynamasın.
  4. Düz bir zemine uzanın, Dirsekleriniz ve ayak parmak uçlarınız ile gövdenizi düz bir şekilde tutmaya çalışın. Karnınızın gergin olduğuna, Belinizin yukarıda olmadığına dikkat etmelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.