Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Gelin Diyeti ile Zayıflamak Mümkün mü?

Gelin Diyetini genellikle Türkiye sınırları içerisinde yaşayan insanlar uyguluyor. Fakat bu tarz diyetleri uygularken sağlığınızdan olmayın. Düğün sezonu açıldığı andan itibaren gelinlerin tek talaşı fazla kilolarından kurtulmak ve gelinliğin içerisinde güzel bir şekilde girmek. Hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşatan diyetler özellikle çok kısa süreli zamanlarda uygulanır. Kişinin bedeninin yeniden toplanması hedeflenir.

Hazırlanan diyet programını uygulayan kişiler kısa süre içerisinde akıllarındaki hedefe ulaşabilir. Toplamda on günlük kendilerine ciddi bir diyet modu uygularsa başarılı olma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Gelin Diyeti de esasında şok diyetlerin arasına girmektedir. Şok diyetleri uygularken oldukça dikkatli olmalısınız ve bunu sporla desteklemelisiniz.

Nasıl Yapılır?

Gelin diyetinden ilk olarak sabah kahvaltınızı asla ve asla atlamamanız gerekiyor. Kahvaltı da ise bir diim peynir yağsız şekilde yapılan esmer ekmekle tost ve buna eşlik eden şekersiz kahve size gereken enerjiyi verecektir.

Ara öğünlere gelecek olursak burada kuruyemişlere yer verebilirsiniz. Kuruyemişlerde ki güzel yağlar size enerji olacaktır ve metabolizmanız hızlı bir şekilde çalışırken yağları yakma imkanınız da doğacaktır.

Öğle ve Akşam yemeğinde ise en zengin besinlere yer vermelisiniz. Bunlara örnek olarak haşlama tavuk, köfte, ızgara et ya da balık gibi ürünlere yer verebilirsiniz.