Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Goji Çileği ile Zayıflamak Nasıl Olur?

Zayıflamak için büyük mücadeleler verenler için yeni meyve türü ile bilgiler ortaya çıktı. Goji çileği olarak tanıştığımız bu meyve türü ile hayal ettiğiniz kiloya ulaşmak için neler yapmalısınız?

Goji çileği nedir? Nasıl zayıflamanız için yadımcı olur?

Goji çileği, veya diğer adıyla goji berry, genellikle Tibet, Nepal ve Himalaya bölgelerinde rastlanan parlak kırmızı renge sahip ve üzüm ile yaban mersinine benzer bir meyvedir.

Düşük glisemik indekse sahip olarak bilgi verilen goji çileğini yediğinizde nişastalı ve şekerli gıdalara olan isteğiz azalıyor ve bu şekilde kilo aldıran yiyecekleri tüketmemiş oluyorsunuz. Bu şekilde kilo vermenize yardımcı oluyor. Ayrıca %21’lik bir bölümü lif olan bir gıdadır. Tükettiğinizde size uzun süre tokluk hissi yaratır.

Goji çileğinin içinde bulunan kromium maddesi kan şekerinin kontrolüne, yağsız kas kütlesinin kullanılmasına ve yağ yakmaya yardımcı olur. Kaslar, yağlardan daha hızlı kalori yakacaklarından kilo alımını da önler. Zayıflamak için metabolizmanızı düzenlemeye büyük bir etkisi olan Goji çileğini uzmanlar tavsiye ediyor.

Goji çileğini nasıl tüketmek gerekiyor?

Goji çileği vücuttaki etkisini tüm meyveyi yediğinizde gösterir. Ancak her yerde bulabileceğimiz bir meyve olmadığı için kuru meyve, meyve suyu ya da çay şeklinde tükebilirsiniz. Eğer en iyi sonucu almak istiyorsanız mutlaka bu meyveyi taze olarak bulmaya çalışmalısınız.

Goji çileği kahvaltılık yiyecekler, gofretler, bisküviler, salatalar ve çorbalarda da kullanılabilir. En iyi etkiyi almak için diğer besleyici öğeleri yüksek besinlerle birlikte tüketebilirsiniz.