Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Goji Diyet Çayı ile Diyet Tozu İşe Yarar mı?

Son zamanlarda arşımıza çıkan Goji Berry bitkisinin artık işlenmiş hali piyasada boy göstermeye başlıyor. Piyasada yer alan ürünün içerisinde Yeşil Çay, Mate Çayı, Biberiye Yağı, Çilek Aroması, Akdiden Otu ve Funda Yaprağı bileşeninden bir araya gelmektedir. Bir kutusunda ise toplamda yirmi adet sallama çay bulunmaktadır.

Öncelikle ürünün içerisindeki kimyasal karışımdan bahsedelim. Meyve tozu halinde ki Diyet Tozu ürününde, B6, Lcarnitine, C Vitamini bulunurken bunlara ek olarak Sodyum Bikarbonat bulunmaktadır. Ürünün amacı sizin vücudunuzda yağ yakımı sağlamaya yöneliktir.

Yukarıda bahsettiğimiz vitaminler sizin metabolizmanızı hızlandırırken açığa çıkan vitamin eksikliğini de kapatmaya çalışacaktır fakat doğru düzgün bir beslenme ve spor düzeniniz yoksa bu tarz ürünlere hayatınızda yer vermeniz sizi daha da çok geriletirken sağlıksız kilo vermede büyük bir rol oynayacaktır. Aşağı yukarı verdiğiniz kilonun üç ya da dört kilosu derinizin altında yer alan sudur. Bu suyu attıktan sonra tekrardan alma oranınız oldukça yüksektir.