Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Guava Meyvesi ile C Vitamini Patlaması Yaşayın

Guave meyvesi, Yaklaşık olarak portakaldan beş kat daha fazla C vitamini içeriyor. Meyvenin şekli neredeyse armutu andırarak açık yeşil renge sahip olan guave meyvesi Asya sınırları içerisinde çok sık bir şekilde tüketiliyor. Orta Amerika’da bolca bulunan meyvelerden bir tanesi olan Gauava ağacı 10 metreye kadar yükselebiliyor. Kendisine oldukça büyük bir has tadı olan guava meyvesi, Tatlı tadıyla da yiyenleri kendisine sevdirmeyi başarıyor.

Guave meyvesinin bir tanesi, Erkeklerin günlük C vitaminin alması gereken oranını altı katına kadar karşılayabiliyor. Guava, Elma ve Muza göre çok daha z şekerli ve daha çok lif yapısına sahip olan yapraklardan elde edilen özü ise diyabetlerin hastalığında kullanıma sunuluyor. 2010 yılında gerçekleştirilen bir araştırma da, Guave meyvesinin bireylerin kan şekerinin odlukça düşük bir seviyede tuttuğunu dile getirdi.

Guava_ID[1]

Doğada yer alan çoğu meyvelerin aksine böceklere karşı doğal bir koruma gücüne sahip olduğundan dolayı yetiştirilirken ilaçlama ihtiyacı gerekmiyor. Bu nedenle tüketimi yapılırken aşırı miktarlarda kimyasallara maruz kalmayarak böbreklerde yaşanacak olan sorunları en aza indiriyor.

Vücut geliştirme ile uğraşanların antrenmandan önce tüketebileceği en iyi meyvelerden bir tanesi olan Guava, Size oldukça fazla enerji verecek. Bu nedenle diyet listenizde Guava meyvesini ayırmayın.