Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Haftada Kilo Verdiren Egzersiz Hareketleri

Sağlıklı ve dinç bir kilo verme sürecinde mutlaka beslenme programın ve etkili antrenmanlardan geçer. Kilo verdiren ve yağ yakıcı egzersizlerin yaratmış olduğu tepkime kişiye özel diyet programı ile birleştiğinde ortaya güçlü bir yapı çıkar. Sağlıklı görünmeniz için ideal kiloya sahip olmanız çok önemlidir. Bu yazımızda haftalık sizlere kilo kaybı yaşatacak egzersizlerden bahsedeceğiz.

Step Aerobik

Yaklaşık olarak bir saat içerisinde toplamda 800 kalori yakabileceğiniz step aerobik hareketleri yağ yakma ve kilo vermek için çok etkilidir. Listenin en başında yer alıyor çünkü yapılması oldukça ve eğlenceli. Müzik eşliğinde gerçekten eğlenerek gerçekleştirebilirsiniz harika bir yağ yakıcı egzersizdir.

Squat

Squat hareketine kısa ve özetle bakacak olursak size oldukça büyük bir avantaj kazandıracaktır. Nedeni ise kas yapıp yağ yakmanıza yardımcı olan bir harekettir. Vücudunuzdaki testosteron hormununu arttırmaya yöneliktir böylece protein sentezi daha yüksek hale gelir.

İp Atlamak

- Advertisement -

Evinizde kullanacağınız orta kalitedeki bir spor ipi ile birlikte hem direnç kazanırken hem de kalori yakabilirsiniz. Bu tarz bir ip ile yaklaşık olarak bir saat içerisinde 700 kaloriyi ortadan kaldırabilirsiniz.