hizli-gobek-eritme

Hızlı Göbek Eritme Diyeti!

Birçok kişinin amacı olan hızlı göbek eritme, sanıldığı kadar zor değil. Hızlı göbek eritme hakkında ulaşabileceğiniz birçok bilgiyi sizler için bu yazımızda derlemiş bulunuyoruz. Bunlardan birkaçına örnek verecek olursak; hızlı göbek eritme hareketleri, hızlı göbek eritme diyeti ve hızlı göbek eritme kürü. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan artık konuya geçelim.

Hızlı Göbek Eritme Hareketleri

Hızlı kilo verme fırsatının yanında fit bir vücuda da sahip olmak ister misiniz? O zaman sizler için derlediğimiz bu yazımız tam size göre. Göbek eritme hareketlerinden hızlı göbek eritme diyet ve besinlerine kadar her şeyi barındırdığımız yazımıza, göbek eritme egzersizleriyle başlıyoruz. Hızlı göbek eritme hareketleri ile birlikte hızlı göbek eritme diyeti de yaparsanız sonuçlara inanamayacaksınız. Göbek eritme egzersizleri her ne kadar kolay gözükse de kimi zaman yapanları ciddi anlamda zorlamaktadırlar. Bu göbek eritme hareketlerini sizler için isimleriyle birlikte derledik;

Plank egzersizi

Göbek eritme ve karın kası egzersizleri arasında en zorlayan hareketlerden birisi olan plank hareketini yapmak için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde;

Üstte görseli bulunan plank hareketini yapmak için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

-Dizler üzerinde dururken bacaklar kıvrık, eller dik bir şekilde yüz üstü yere uzanın,

-Ayaklarınızı uzatarak parmak uçlarınızda durun,

-Elleriniz ve dirseklerinizi ise yere değecek şekilde konumlandırın.

Derin derin nefesler alarak en az 30 saniye bu pozisyonda durmanız sonrasında bu hareketi tekrarlamanız karın kaslarınızı sıkılaştırır ve sıkı bir göbeğe ulaştırır.

Crunches

Diğer bir adıyla yarım mekik olarak da bilinen crunches hareketini yapmak için şu adımları izleyiniz;

-Dizler hafifçe bükülerek sırt üstü yere uzatılır,

-Ayak tabanları yere bastırılır,

-Kollar ya baş arkasında ya da çapraz olacak şekilde göğüs bölgesinde konumlandırılır,

-Yatarken nefes alınır, kalkarken ise ağızdan nefes verilir.

Bu yarım mekik egzersizinde karın kaslarınıza yük bindirilerek sıkılaşmasını ve bölgedeki yağların erimesini sağlamış oluruz. Bir seti tamamladıktan sonra kalkık durumda 3-5 saniye beklenir ve hareket tekrardan yapılır.

Mountain climber

Hızlı Göbek Eritme Hareketleri

Avuç içleriniz yere değecek şekilde, kollar dik konumdayken hareketi gerçekleştirmeniz gerekir. Kollarınızı kırmadan ve avuç içleriniz yere değerken önce sağ diz sonraysa sol dizi sırasıyla karın bölgesine çekerek hareketi tamamlayabilirsiniz. Zamanla hızlanması egzersiz sırasında harcadığınız eforu da arttırır.

Bisiklet egzersizi

Hızlı göbek eritme hareketleri arasında en önemlilerden bir tanesi olan bisiklet egzersizi şu şekilde yapılır;

Bütün omur iliğiniz yere değecek şekilde sırt üstü uzandıktan sonra bacaklar kaldırılır ve dizler 90 derece açıyla bükülür. Eller, dirseklerden kırılarak boyun bölgesinde birleştirilir ve sağ diz sol dirseğe yakınlaştırılır. Sonrasında tekrar yatar pozisyona gelinir ve bu sefer sol diz sağ dirseğe yakınlaştırılır. Bu hareketin tekrarlanmasıyla bisiklet egzersizini yapmış olursunuz.

Not: Tekrar sayısı vücudunuzun hamlığına ve kaslarınızın gücüne göre değişiklik göstermeli.

Kalça Kaldırma

 

Hızlı göbek eritme hareketleri dendiği zaman akla ilk gelen egzersizlerden olan hareket şu şekilde yapılmaktadır;

Avuç içleri yere değecek şekilde yere sırt üstü yatılır. Bacaklar birbirine yapışık şekilde, mümkünse 90 derecelik açıyla, dizlerden bükmeden havaya kaldırılır. Ayaklar kaldırıldığında nefes verilir, geri bırakıldığındaysa nefes alınır.

Hızlı Göbek Eritme Diyeti

Yumurta Beyazı Tüketin: İçerisinde barındırmış olduğu yüksek amino asit profili sayesinde büyük bir zenginliğe sahiptir. Kalorisi düşük olurken bir diğer yandan da karbonhidrat oranı düşük olması nedeniyle kan şekerinizi kontrol atlında tutmaya yardımcı olabilecek. Göbek üzerinde oluşan yağlanmaların ana önemli nedenlerinden bir tanesi kan şekerinin dalgalanmasıdır.

hizli-gobek-eritme
Hızlı Göbek Eritme Diyeti

Zeytinyağı: Sağlıklı yağlar yumurta beyazında olduğu gibi kan şekerinizi kontrol altına alarak size güzel enerji kaynağı olurken bir diğer yandan da metabolizmanızı hızlandıracak.

Limonlu Su: Sadece limonlu su içmek yerine limonlu su karışımı hazırlayarak yemeklerinizden önce kan şekerinizi güzel bir şekilde dengeleyebilirsiniz. Yaşanacak olan acıkmayı ortadan kaldırırken bir diğer yandan da kan şekeriniz üzerinde olumlu etkiler oluşacaktır. Yemeklerinizden yarım saat öncesi ve sonrasında yarım saat olmak üzere ılık suya limon damlatarak içebilirsiniz.

Lor Peyniri: Peynirlerin arasında neredeyse en doyurucu yapıya sahip olan peynirlerden bir tanesidir. Tüketmesi oldukça zordur zeytinyağı ile tüketildiğinde kan şekerinizi destekleme açısından büyük bir yarar sağlar. Bu ana özelliğinin dışında protein oranı da yüksek

Yukarıda saymış olduğumuz yöntemlere dikkat ederek güzel bir fit vücuda sahip olabilirsiniz. Unutmayın değişim her zaman mutfakta başlar.

Yazımızın sonuna gelirken, diyet listeleri ve vegan tarifler kategorilerimizin de ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.