ideal kilo hesaplamasi nasil olur

İdeal Kilo Hesaplaması Nasıl Yapılır?

[vc_row][vc_column][vc_wp_text]

[/vc_wp_text][/vc_column][/vc_row]

İdeal kilo hesaplamasının ne işe yaradığını ya da ideal kilonun ne anlama geldiğine değinecek olursak;

İdeal Kilo Nedir?

İdeal kilo nedir sorusunun cevabı; bireyin yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için olması gereken kilodur. İdeal kilosunda olan bir birey vücudunun kilo-boy oranından kaynaklı olarak en az derecede zorlayan kişidir. Bilimsel araştırmalara göre; sadece 1 kg zayıflamak bile insan ömrünü 3-4 aya kadar uzatabiliyor. Eğer kilonuz ideal kilonuzun altında ya da üstündeyse bu kiloya ulaşabilmek için izlemeniz gereken yok; kısa sürede kilo almak ya da zayıflamak olmamalı. Yapmanız gerek şey bunun yerine gerekirse profesyonel destek alarak sağlıklı bir şekilde kilo almak ya da vermek ve bu düzeyi uzun vadede korumak olmalıdır.

ideal kilo hesaplamasi nasil olur
İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilo nasıl hesaplanır sorusuna gelecek olursak, bunun için oldukça basit cebirsel işlemler kullanılmakta. Önemli olan tek şey boyunuzu ve kilonuzu doğru bilmeniz.  Birçok insan boyunu ve kilosunu doğru bilmesine rağmen doğru hesaplayamamaktadır. Bunun nedeni; hesaplama formülündeki işlem önceliğini göz ardı etmeleridir. Bütün bunlara dikkat çektikten sonra dilerseniz İdeal Kilonuzu Hesaplayacağınız Formüle gelelim. İdeal Kilo Hesaplama Formülü erkekler için ve kadınlar için olarak iki farklı formüle sahiptir.

Erkekler için  Hesaplama Formülü: 50 + (2,3 / 2,54) x (Boy(cm) – 152,4)
Kadınlar için  Hesaplama Formülü: 45,5 + (2,3 / 2,54) x (Boy(cm) – 152,4)

Kaynakça

İdeal kilo hesaplamanızı yaptığınıza göre diğer hesaplama araçlarını da kullanmak isteyeceğinizi düşünüyoruz. Bu hesaplama araçlarından en çok kullanılan; Vücut Kitle İndeksi Hesaplama aracınında dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.