Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

İlaç gibi Zayıflatan Çaylar

Bitkisel çayların pek çok faydasından birisi de kilo vermeyi kolaylaştırmalarıdır. Zayıflamak için aşağıda vereceğimiz çay tariflerini de kullanarak kolayca kilo verebilirsiniz.

Metabolizme hızlandırmaktan, yağ yakımını hızlandırmaya kadar pek çok faydalı işe yarayan bitkisel çay tariflerimiz aşağıda.

Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

1 tatlı kaşığı dağ kekiği, 1 tatlı kaşığı biberiye, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı mate çayı,
1 tatlı kaşığı funda yaprağı

Hazırlanışı: Yarım litre sıcak suya bütün malzemeleri karıştırarak demliyoruz. Demlendikten sonra yarım litre de soğuk su ekleyerek tüketebilirsiniz. Aromasını tatlandırmak için elma ve limon dilimleri katarak içebilirsiniz.

Greyfurt Çayı ile Zayıflama

1 tatlı kaşığı tarçın, 1 Greyfurt, 2 çorba kaşığı maydanoz tohumu, 2 çorba kaşığı rezene, 1 tatlı kaşığı bal, 1 litre kaynamış su

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri 1 litre kaynamış su içinde 10 dakika demlenmeye bırakıyoruz. Demlenince tüketilmeye hazırdır.

Yağ Yaktıran Enerjik Çay

1 yemek kaşığı kırmızı çay, 1 yemek kaşığı mate çayı, 1 tatlı kaşığı yasemin çayı, 1 çubuk tarçın, 4 top karabiberi, 1 litre su, Portakal dilimleri, Nane Yaprakları,

Yapılışı: Malzemeleri demliğe koyun. Önceden kaynattığınız sıcak suyu malzemelerin üzerine yavaşça ekleyin. Su bitince ağzını kapatıp demlenmeye bırakın. 5 dakika sonra içilmeye hazırdır. Süzerek içebilirsiniz.