Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Karın Kası Diyeti

Yaz aylarına yaklaşmamız ile birlikte spor yapanın da yapmayanın da en büyük hayallerinden bir tanesi karın kasıdır. Bu karın kaslarını çıkartmanız için tek yapmanız gerekenler vücudunuzda ki karın bölgesinde yer alan yağları yok etmeniz. Bu yağlar ortadan kalktığı süre zarfında artık hacimli karın kasları sizi bekliyor olacak. Bu yazımızda sizlere karın kası çıkartan diyet listesi veriyorum.

Hazırlamış olduğumuz diyeti harfi harfine uyguladığınızda ve karın bölgesinde gerçekleştirdiğiniz ha çimlendirme egzersizleri bile birlikte kısa bir süre zarfında düzenli ve simetri görünümüne sahip karın kaslarına sahip olabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan listeyi veriyorum.

Sabah Kahvaltısı – Saat 09:00

Sabah kalktığınızda ilk olarak yapmanız limonlu ılık bir su içmek ardından da 5 ya da 6 tane yumurtanın sayısına göre yarı yarıya beyazı ve sarısı ile birlikte az zeytinyağlı omlet. Yanına biraz yulaf ve üzerine çilek tüketebilirsiniz.

Ara Öğün – 11:00

Yeşil çay ile küçük boya sahip olan bir muz tüketin.

Öğlen Yemeği – 13:00

Yaklaşık olarak 150 gram et ya da tavuk veya balık, 40 gram değerinde lapa pirinç ya da bulgur pilavı ve ya makarna. Üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bol salata tüketebilirsiniz.

İkindi Yemeği – 15:30

Öğlen yemeğinde olduğu gibi et ürünlerine yer vererek karbonhidrat seçimlerinizi aynı şekilde belirleyebilirsiniz.

Spor Süreci – 17:30

Spor esnasında BCAA, 20 DK boyunca interval spor çıkışı ise Whey Protein tozu.

Akşam Yemeği – 18:30

Öğlen yemeğinde olduğu gibi aynı besinlere yer verebilirsiniz.

Gece Öğünü – 21:00

Yaklaşık olarak on tane çiğ badem beraberinde 200 gram eşlik eden lor peyniri.