Karnabahar Kilo Aldırır mı?

Sağlık açısından oldukça başarılı bir besin değerlerine sahip olan karnabahar kış aylarında birçok şekilde tüketilir. Brokoli ile benzerliği yüksek olan sebzelerden bir tanesidir. Bu yazımızda karnabaharın faydalarından bahsedeceğiz.

  • Ortalama bir karnabahar yirmi beş kaloriye sahiptir.
  • Kalsiyum, Potasyum, Fosfor ve Magnezyum açısından yüksektir. Ayrıca içeriğinden Sülfür, Silisyum, Klor ve Demir de yer almaktadır.
  • Sağlıklı, Dengeli ve düzenli bir şekilde beslenmede yer verilir. Sağlık yaşamak isteyenlerin tercihidir. Özellikle buharda pişirilmesi ve suda haşlanması için diyet yapan kişilerinde ya da hastaların tercih etmiş olduğu sebze türüdür.
  • Mide rahatsızlıklarına kaşarı da etkili bir başarıya sahiptir. Mide hastalıklarına yakalanma oranı oldukça azdır.
  • Vücudu ise toksin maddelerinden arındırması da karnabaharın faydalarının arasındandır.
  • Karaciğerde oluşan toksinleri oldukça hızlı bir şekilde temizler. Bu nedenle karaciğerin vazgeçilmez dostudur.
  • Şeker hastalığında olan kişilerinde çok rahat bir biçimde tüketebileceği ve fayda bulabileceği sebzelerden bir tanesidir.

Qv6gBjD[1]

Beyin içinde oldukça faydalı bir vitamin grubuna sahip olan karnabahar içerdiği B vitaminleri sayesinde beyinde etkili rol oynuyor. Küçük yaşta olan çocukların düzenli bir şekilde tüketmesi sonucunda beyinde düzenli bir gelişim ortaya çıktığı gözlemlenmiştir. Beyin dışında bir de kanser ile rahat bir şekilde savaşabilen karnabahar çoğu zararlı mikroplardan sizi arındıracaktır.

Karnabahar hiçbir şekilde size kilo aldırmaz ve yukarıda yer vermiş olduğumuz açıklamalar ile birlikte daha da iyi bir fiziğe sahip olmanız da büyük bir rol oynayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.