Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak oluşması genellikle genetik etkenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar ise kulak estetiği ile kolaylıkla giderilir. Tıpta otoplasti olarak açıklanan kepçe kulak ameliyatı bu soruna kalıcı bir şekilde çözüm olmaktadır. Yaşanan sorun kulaklarda ortaya çıkan bozukların en başında gelmektedir Yüzün estetik açıdan görünümünü ortaya çıkartarak tamamlayan kulakların kepçe olması halinde kişilerde farklı psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir.

Kepçe kulak ameliyatından sonra her iki kulağın üzerine uygulanan baskılı sargıyla birlikte hasta, Başka bir sorunu yoksa aynı gün içerisinde evine rahatlıka dönebilir. Ameliyattan sonraki günlerde hastanın doktoruna düzenli olarak pansumana gitmesi gerekir. İlk günden gerdirmeden kaynaklı olan kuılaklarda bir takım ağrılar oluşsa bile, Ağrıları standart ağrı kesiciler ile giderebilmeniz normal durumda.

Kulaklar sargılardan çıktından sonra bir süre boyunca da saç bandı takılarak tutulması gerekiyor. Böylece kısa süre  içerden destek yapmanız çok önemli.