Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar Nelerdir?

Uzun süredir yapmış olduğunuz diyetten sıkıldıysanız ve arada farklı tarzda yiyecekler arıyorsanız bu yazımızdaki listeye göz atabilirsiniz.  Doğru miktarda tüketimi yapıldığında neredeyse sıfır kalori aldıran bu besinler sizi tekrardan canlandıracak.

Elma, Büyük boy yeşil ya da kırmızı elma yaklaşık olarak 220 gram değerindedir. İçerisinde barındırmış olduğu 5 gram lif ile sizi doyuracak ve kan şekerinizi de dengeleyecektir.

Havuç, Bir adet büyük bir havuç üzerinde yaklaşık olarak 2 gram lif yer almaktadır. İçeriğindeki B ve C vitaminin sindirim sürecinde büyük rol oynar.

Yulaf, Bir kase yulaf ezmesinde toplamda 16 gram lif, 26 gram protein ve yüksek oranda demir, magnezyum ve kalsiyum yer almaktadır. Protein açısından zengin olması ve çok daha uzun süre tokluk hissi sağlayacak lif yapısı sayesinde sindirimi de kolaylaştıracak seviyededir.

Avokado, 100 gram içerisinde 7 gram lif 2 gram protein bulunmaktadır. B ve C vitamini açısından da zengin olan besin, Demir, Kalsiyum, Magnezyum ve Potasyum içerir.

Brokoli, Toplamda 100 gram brokoli içerisinde 2.8 gram protein, 2.6 gram lif ve yüksek oranda C vitamini bulunuyor. Düşük kalorili oluşu ve içerisinde ki protein seviyesi diyet yapan kişiler için ideal seviyededir.

- Advertisement -

Armut, Bir büyük armutta toplamda y7 gram lif yer almaktadır. 131 kalori ye sahip olan armut tatlı isteğinizi dengelerden açlığınızı da kapatacaktır.