Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kilo Almak için Atıştırmalıklar Ne Olmalı?

Bu yazımızda ise sizlere kilo alma döneminde kolay yoldan kalori kaynaklarını nasıl sağlayacağınızı anlatacağız. Fakat bu listede yer verdiğimiz besinler herkese yararlı olmayabilir o yüzden diyetisyen ile çalışıyorsanız ona danışmanız da fayda olacaktır. Lafı daha fazla uzatmadan listeyi size sunuyorum:

Hayvansal Yağlar, Balık ve Et yağları çok yüksel miktarda kolesterol içerir fakat aynı zamanda kolesterol açısından da zengin olduğu için düzgün tüketilmesi gerekiyor.

Bitkisel Yağlar, Bitkisel yağlarda ise Palmiye, Zeytinyağı, Fıstık, Soya, Kanola yağı gibi yüksek kalorilerin arasında yer alıyor.

Kuruyemişler, Çiğ, Kavrulmuş Badem, Fıstık gibi kuruyemişler sağlıklı yağ asitleri, Protein ve kalori açısından oldukça zengindir. Yaklaşık olarak bir avuç badem içerisinde 161 kalori bulunuyor ve bu kalorinin 25’i karbonhidrattan gelirken, 116’sı yağ ek olarak 21’i de protein ile sentezlenir.

Fıstık Ezmesi, Yaklaşık olarak 100 gram bir fıstık ezmesi içerisinde toplamda 600 kalori bulunur.

Tahin, 100 Gramın toplamda 595 kalori bulunur.

- Advertisement -

Bu listeyi güm içerisinde sadece üç büyük öğünlerin arasında sağlıklı atıştırmalıklar olarak kullanabilirsiniz. Böylece metabolizmanızı sürekli aktif tutmuş olacaksınız.