Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kilo Almak için Diyet Programı Bilgileri

Kilo almak istiyorsunuz ve bir türlü bu durumu başaramıyorsunuz. Bunun için ne yapmanız gerektiğini bu yazımızda sizlere sunuyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan konuya başlayalım. İlk olarak yapmanız gerekenler günlük kalori sayımı yani makro ve mikro oranlarını düzenli bir şekilde hesaplamanız ve bu rakamın üzerine çıkmanız.

İnternet üzerinde yer alan bir takım günlük kalori hesaplama programlarından yararlanarak vücudunuzun tipine ve yağ oranınıza göre çeşitli hesaplamaları gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan hesaplamaların doğrultusunda çıkan sonuca 1.000 kalori daha eklemelisiniz böylece vücudunuzda bir takım değişiklik görünsün. Gerekli eklemeleri yaptıktan sonra ortaya çıkan sonucu doğru miktarlara bölerek günlük almanız gereken karbonhidrat, protein ve yağ miktarını elde edebilirsiniz.

Doğru rakamlara ulaştığınızda yapmanız gerekenler oldukça kolay tüketeceğiniz besinleri almanız gereken oranlara göre hesaplayarak kalori hedefine ulaşmalısınız. Bu şekilde diyetiniz de etkili bir şekilde kilo alma gerçekleştirebilirsiniz.