Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kilo Almak için Karbonhidrat Tozu İşe Yarar mı?

Dünya genelinde ki insanları “Kilo Alamıyorum” ve “Kilo Veremiyorum” olarak ikiye gruplandırabiliriz.  Kilo almak isteyen kişiler için geliştirilen Gainer yani Karbonhidrat Tozu ne kadar işe yarıyor? İçerisinde neler var? Kullanımı Nasıl? Gibi sorulara bu yazımızda cevap vereceğiz.

Bu tarz ürünlerin çıkmasının da en büyük ektomorf vücutların hızlı bir şekilde yağlanamamasıdır. Bu beden yapısını üzerine taşıyan kişilerin metabolizma hızları oldukça yüksektir ve tükettiği her şeyi yakabilecek seviyededir. Günlük kalorisinin üzerine çıkmayı başaramayan kişiler ya da BMR oranının altında yiyen kişiler için Karbonhidrat Tozu önerilebilir fakat doğru düzgün bir beslenme ile kullanılırsa.

Kullanımı Nasıldır?

Bu tarz ürünlerin kullanımında kesin bir talimat bulunmuyor fakat bir takım talimatlar mevcut. Günlük 400 gram kadar karbonhidrat açığınız var. Bu oranın dışındaki yapıyı doldurmak için gün içerisinde yemek tüketiminizi arttırmalısınız. Daha sonra yemeklerden önce ya da bir saat sonra 400 gramı üçe bölerek çıkan rakamı bir öğünde almalısınız. Yani 133 gram karbonhidrat tozunu üç öğünde tüketmelisiniz böylece gün sonunda 400 gramlık karbonhidrat yapısını doldurabileceksiniz.

İşe Yarar mı?

Gelişimi yapılan ürün her zaman ki gibi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. X kişisi iki haftada 2 kilo almayı başarıyorsa Y kişisi bu rakamı bir haftada gerçekleştirebilir. Tamamen sizin kullanım türünüze ve gün içerisinde tükettiğiniz besinler ile dengeli oranda. Özetleyecek olursak işe yarayacak seviyededir.

- Advertisement -

İçerisinde Neler Var?

Gainer gibi ürünlerin içerisinde bir miktar protein, karbonhidrat, yağ ve bir takım vitamin gibi destekler bulunmaktadır. Bu içeriklerin yapısı ve yer verilen miligram oranları Gainer ürünün üreticisine göre değişiklik göstermektedir.