Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kilo Vermenin En Önemli Püf Noktaları

Kilo vermek istiyorsanız bu durumun en etkili ve doğru yolu vücut yağ depolarınızın azaltılmasıdır. Bu yağ oranını azaltmak için de kişinin anatomisine özel olarak kalori kısıtlaması ve egzersiz programlarıdır. Bu yazımızda ise sizlere bir takım tavsiyelere vereceğiz.

Asla Aç Kalmayın, Kilo vermek için kalori kontrolünü gerçekleştirmeniz, Daha doğrusu yüksek kalori ve besleyiciliği olmayan gıdalardan uzak durmanız çok önemli. Aç kalmanın kilo vermenize bir katkısı olmadığı gibi bir süre sonrasında diyetinizi bozmanıza ve biranda daha fazla kalori almanıza yol açacaktır.

Günlük Kalori Miktarı, Bu durum yeni başlayanların kafasında en çok soru işareti yarattığı konudur. Plansız ve yetersiz beslenerek herhangi bir bireyin kilo vermesi normal olmadığı halde sağlıksızdır. Bu nedenle diyet listenizi hazırlarken zaman sürecini geride bırakmanız, Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek üzerine yoğunlaşmalısınız. Basit bir yöntem ile günlük BMR oranınızı aktivitenize göre hesaplamanız çıkan sonuç üzerinden -500 kalori düşmelisiniz.

Spor Yapın, Kilo vermek denilince akıllara ilk gelen şeylerden bir tanesi düzenli egzersizdir. Fakat düzenli eğersiz işi genel olarak spor yağ yakınınızı hızlandırmaya yardımcı olurken mental olarak da size büyük yarar sağlayacak. Bu şekilde gün içerisinde yaşadığınız sinir stresi spor salonlarında atabileceksiniz.

Su Tüketin, Yeterli miktarda su içmenin vücudunuzdaki organların fonksiyonlarının yerine getirebilmesi, Toksinlerin ortadan kaldırılması ve vücut sağlımız için son derece büyük bir önemi bulunmaktadır. Günlük su miktarı kişinin yaşına, vücuttaki yağ oranına, kas kütlesine göre farklıklar bulunur. Fakat uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre günde 2.5 – 3 litre arasında su tüketilmesinin yapılmasını dile getiriyor.

Düzenli Uyuyun, Gün içerisinde yapmış olduğunuz aktiviteler beraberinde tükettiğiniz besinler gün içerisinde etki gösterirken bir de gece uyurken vücudunuzun çalışmasına yardımcı olacaktır. Düzenli uyku için uzmanlar 5 saykıl yani 7.5 saat uyumanızı dile getiriliyor. Uyumaya başladığınızda salgılanan growth hormonları kaslarınızın büyümesini tetiklerken gereksiz kilolardan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

- Advertisement -