Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kim Kardashian gibi İnce Bel için Ne Yapmak Gerek?

Belinizin etrafında oluşan o kalın yağ tabakasından kurtulmak istiyorsanız, İlk olarak gün içerisinde tüketmiş olduğunuz besinleri kontrol altına almanız ve düzenli egzersiz yapmanız gerekiyor. Bahsi geçen bölgelerde ortaya çıkan yağlanmalardan kurtulmanız güç olsa bile düz bir yapıya sahip olmanın sırrı düzensiz egzersizde gizli. Bu yazımızda üç ana bel harekete yer vereceğiz. İşte onlar;

  1. Plank

Yere diz bir şekilde yatın ve ellerinizi omuzlarınızın tam altında olana kadar ileriye kadar yürüyün. Vücudunuzun tüm ağırlığını elleriniz ve dizleriniz ile dengeleyerek karnınızı içeride tutmaya çalışın. Bu şekilde dayanabildiğiniz kadar bu pozisyonda durun.

  1. Saw
    Yere oturarak bacaklarınızı kalça mesafesinden biraz daha ayıracak şekilde öne doğru uzatın. Sağ elinizi sol ayak parmaklarınıza temas edecek şekilde eğitim, Tekrardan düz bir şekilde oturur pozisyona dönüş sağlayan, Sonrasında eliniz sağa ayak parmaklarınıza dokunacak şekilde omurganıza açı verin.
  2. Leg Circles

Sırtüstü bir şekilde yatın, Sağ bacağınızı kırarak, Dizinizi karnınıza düz bir açıda çekin tekrardan bacağınızı dümdüz ve ayak parmak uçlarınız tavana bakacak şekilde tavana doğru kaldırın.  Bu esnada ayaklarınız ile yapabildiğini kadar daireler çizin.