Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Kolayca Belinizi İnceltmenin Yolları

Kolayca belinizi inceltmenin yolları başlıklı yazımızda beslenme düzeninizi ve yaşam tarzınızı değiştirerek nasıl kolayca belinizi inceltebileceğinizi göreceğiz.

 

1. Sağlıklı beslenme

a. Kolayca belinizi inceltebilmek için, yiyecek seçimi ;
Yiyecek ve içecek seçerken daha çok meyve ve sebze ağırlıklı yiyeceklerin tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca taze meyve suları kilo vermede etkilidir. Burada amaç mümkün olduğu kadar bünyenin kendisini tok hissetmesini sağlamak , aynı zamanda ise sağlıklı ve dengeli beslenebilmektir. Bu dengeyi iyi sağladığınızda iyi beslenecek hemde kendinizi tok hissetdiğinizden ötürü fazla yiyemeyeceksiniz. Böylece belinizde fazlalıklar oluşmamış olacaktır. Sağlıklı beslenme belinizi ince tutmanın faktörlerinden sadece biridir.


b. Kolayca belinizi inceltebilmek için, içecek seçimi ; en iyi ve sağlıklı içecek su’dur. Faka suyun kaynağı önemlidir. Mümkünse ağzı kapalı ve şişelenmiş suları tercih edin veya maden sularını tercih edebilirsiniz. Üsteik maden suları normal sulara nazaran daha fazla anyon ve katyon içerdiklerinden ve bol miktarda kalsiyum ve magnezyum içerdiğinden dolayı hem su ihtiyacını karşılaşacak hemde günlük mineral gereksinimizi karşılamış olacaksınız. Zayıflamak için kesinlikle alkol ve gazlı içecek türü içeceklerden uzak durulmalı. Çünkü alkol türü içeceklerde bulunan karbonhidrat ve özellikle likor ve birada bulunan kortizol maddesi göbek çevresinde toplanarak yağlanmaya sebeb verir. Bu nedenle çok su tüketilmesi en sağlıklı yoldur.

2. Düzenli egzersiz yapmak ;
Belinizi inceltebilmek için kesinlikle egzersiz yapmak özellikle de düzenli egzersiz yapmak en kritik adımlardan birisidir. En faydalı sporlardan bazıları yüzme, fitness, pilates, bel egzersizler ve kardio egzersizleri’dir. Bunları egzersiz olarak belli bir sistem içerisinde ve kontrollü olarak zamanla şiddetini artırarak yapmanız çok faydalı olacaktır.

3. Alışkanlıkların değiştirilmesi
En sık yapılan kötü alışkanlıklar yağlı ve karbonhidrat seviyesi yüksek bir beslenme alışkanlığı sürdürmek, dik yürümemek ve dik oturmamaktır. Belinizi inceltebilmek için bu tip kötü alışkanlıklardan en kısa zamanda kurtulmak gerekmektedir.