Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Sağlıklı oldukça hızlı bir şekilde kilo vermenin yolu beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek, Kalorisi düşük ve besleyici özelliğine sahip olan gıdaları daha çok tüketip düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor. Lafı daha fazla uzatmadan konunun derinliklerine iniyoruz.

Şekere Asla Yer Vermeyin

Kilo vermek için ilk olarak şekerden başlanmalıdır. Çünkü bireye vermiş olduğu boş kalori kaynaklarından bir tanesidir sağladığı bu kalori sayesinde kilo alımınız hızlanacaktır. Unutmayın şeker sizi daima acıktıracaktır. Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız pasta, kek ve şeker içeren tüm ürünleri hayatınızdan çıkartmalısınız.

Nişasta Oranı Yüksek Besinler

Patates, Makarna, Pirinç aynı zaman da ekmek gibi karbonhidrat oranı yüksek olan besinler kilo vermenizin önündeki en büyük engellerden bir tanesi olabilir. Nişasta ürünlerin rafine ve kompleks olarak iki seçeneği bulunuyor. Rafine olanları hiçbir şekilde tüketmemelisiniz.

Protein Oranını Yüksek Tutun

Karbonhidratı azaltarak protein ağırlıklı bir beslenme programına sahip olmalısınız. Bitkisel ve Hayvansal olarak iki gruba ayrılan proteinler size gereken enerjiyi sağlayarak vücudunuz da bir kalori açığı oluşturmaya yardımcı olacaktır. Böylece almanız gereken gereksiz kalorileri de ortadan kaldırarak zayıflayama sürecini başlatacaksınız.

Sağlıklı Yağ Tüketin

Çoğunlukla yapılan diyetlerde yağ tüketimi en aza indirilir. Bu büyük bir yanlıştır çünkü karbonhidrat azaltıldığında vücut enerjiye ihtiyaç duyar bu bağlamda vücudumuza enerji verecek besinlerden bir tanesi yağdır. Doğru ve temiz kaynaklardan sağlanan yağ size gereken enerji vererek gün boyu size yardımcı olacak böylece metabolizma hızınızda yükselerek yağ yakımı için ideal ortam oluşturacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.