Protein Bar Nedir?

Vücut geliştirme ile uğraşanların birinci istekleri çoğunlukla sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olan vücudu taşımak. Bu vücuda ulaşmanın yolu sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmeden geçiyor. Bu durumda temel olarak günlük alınması gereken makroların doğrul hesaplanması ve protein ağırlıklı beslenmek gerekiyor.

resim2[1]

Protein Bar’lar çoğunlukla bireyin yanında yemeği olmadığı zaman ya da protein açığını kapatmak için alternatif ara öğün olarak tüketilebilecek türlerdendir. Bu tarz ürünlerin içerisinde yaklaşık olarak 20 ila 30 gram arasında farklılık gösteren yüksek protein içeren, Kişiye tükettiği taktirde enerji sağlayan çikolata tarzı aperatif öğündür. Protein ağırlıklı olan tatlı tarzında olan atıştırmalıklar çoğunlukla çikolatalı olduğu için kan şekerinizde etkili rol oynayacaktır.

Protein Bar Kullanımı Nasıl Gerçekleştirilmeli?

Bu beslenme ürününe yer vermeden önce başta belirtmiş odluğumuz gibi vücudunuzun günlük alması gereken protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını hesaplamanız ve bunlarla ilgili düzenli bir beslenme programı oluşturmalısınız. Bu beslenme programınızda bir öğününüzü atladığınızda ya da protein açığı yaşadığınızda protein bar gibi yüksek içerikli ürünleri kullanabilirsiniz.

Unutmayın gerçek yemeğin yerini hiçbir şey tutmaz bu durumda sürekli olarak protein bar tüketiminden kaçının aksine vücudunuzda bir takım yağlanmalar yaşanırken bir diğer yandan da kilo kaybına yol açabilirsiniz. Antrenmanlardan önce bir paket protein bar size gereken enerjiyi sağlayacaktır antrenmandan önce tabi ki protein ağırlıklı yemek yemeyi unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.