Protein Bar Önerileri?

Protein ürünleri sporcuların arasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmak birlikte, Vücut geliştirme alanında yeni dahil olan kişilerin tereddütle yaklaştığı ürünlerdir. Bu yazımızda yeni başlayanlar için protein bar kullanımına değineceğiz.

Öncelikle protein barların karışımı ile başlayalım. İçerisinde oldukça az miktarda yağ ve şekeri barındıran protein barlar, Ağırlıklı olarak protein içermektedir. Bu proteinler ise kaslarımızın yapı taşlarındandır. Üretimi yapılan ürünleri iki kategori altına alabilirsiniz bunlardan bir tanesi karbonhidrat tabanlı olurken diğeri de yağ ve şeker oranı az proteini yüksek ürünler grubunda bulunur.

protein-bar1[1]

Protein Barlarda Hangi Protein Türü Vardır?

Protein barlar çoğunlukla izole kategorisinde yer alan WHEY proteini ya da soya proteini içerir. Bu tarz ürünler tek başına yeterli olmayıp doğru bir beslenme programı ile size yardımcı olacaktır. Çoğunlukla yemek tüketemediğiniz zamanlarda bir adet protein barını tercih edebilirsiniz.

Protein Bar Önerileri?

  1. BSN Syntha-6 Ultra Premium Deluxe Protein Bar 90GR
  2. Quest Protein Bar 60 GR
  3. Multipower %50 Protein Bar
  4. Weider Doublebar Protein Bar 60 GR
  5. Nanox Isolox Protein Bar 45 GR
  6. Multipower Power Pack XXL Classic 60GR
  7. Novo Protein Bites 40GR

Yukarıda listede yer alan ürünlerden birini seçimini beslenme programınızda ortaya çıkan protein açığına göre değerlendirerek gün içerisinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.