Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Üzüntüden Kilo Vermek Sağlığı Bozar mı?

Stresi, Neredeyse her insanda görmüş olduğumuz bir durumdur. Bireyin çevreyle uyumunu bozar ve kapasitesini zorlamaya neden olur. Kişi stres içerisinde olup olmadığını anlamakta bazen çok güçlük çeker. Stresi tanımlayacak olursak, Kişinin kendisini rahatsız edecek bir ortam organizmanın vermiş olduğu cevaptır. Vücut, Stresli halde her duruma aynı tepkiyi yansıtmaz. İyi ya da kötü bir olayla karşılaşsa bile uyum göstermek zorundadır.

Stresin günümüzde birden fazla kişide sağlık sorunları açtığını bilinmektedir. Stres sürecinde beyinden vücuda savaş ya da kaç gibi bildirgeler gelir. Bu süre zarfında kalp çok daha fazla kan pompalar ve daha da hızlı kan akmaya başlayacaktır beraberinde genişleyen damarlar oksijen miktarını arttıracaktır. Çoğu kişinin de fark etmiş olduğu bir anda göz bebeklerinin büyümesi gerçekleştir.

Üzüntüden dolayı strese giren bir kişi vücudundan kilo sorunları görmemesi imkânsızdır. Ya kilo alacaktır ya da kilo verecektir bu nedenle stresten uzak bir hayatı seçmeniz gerekiyor.