Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Yaz için Bel İncelten Egzersiz Önerileri

Oldukça ince bir bele sahip olmak isteyen bayanların tek ayıracağı şey sadece on beş dakikaları. Bu yazımızda yaz aylarının yaklaşmasıyla kış aylarında oldukça fazla şekilde kalınlaşan belleri inceletecek hareketleri sizlerle paylaşacağız. Spor salonlarında kardiyo yapmaktan hoşlanmıyorsanız bu nedenle alternatif hareketlere yönelmeniz doğru olacak. Bunun için hazırlamış olduğumuz karın ve bel programından yararlanarak fit bir bel hattına sahip olabilirsiniz.

Side Lying Oblique Extension

Ss9zY3S[1]

Yan pozisyonda yatınız, Vücutlarınız ayaklarınız ile aynı hizada, Alta yer alan bacağınız bükülü, Üst taraftaki bacağınız düz ve kalça hizasında. Elleriniz başınızın stinde dursun. Havada olan bacağı kaldır indir yaparak yağ yakımını hızlandırmalısınız. İki set on beş tekrardan yaparak hareketi tamamlayabilirsiniz.

Legs Up Abdominal Crunch

WHKIuBX[1]

Sırt üstü şekilde yere uzanın, Bacaklarınız bükmeden yaklaşık olarak doksan derecelik bir açı olacak şekilde havaya kaldırınız. Elleriniz başınızın yanında, Nefes vererek karnınızı sıkıştırın. İki set on beş tekrardan bu hareketi de gerçekleştirin.

Plank

d7jizr3[1]

Yüz üstü şeklinde yere yatın. Dirsekleriniz yerce omuzlarınız aynı hizada. Nefes vererek vücudunuzun pozisyonunu koyarakayaklarınız ile tüm vücudunuz kaldırın. Bu şekilde durabildiğiniz kadar durmaya çalışın.

Side Plank

BDpQK2F[1]

Vücudunuzun bir omuzu yere bakacak şekilde yan yatın. Sağ dirseğiniz bükülü olarak üst gövdeyi taşıyor, Bacaklarınız ise üst üste dursun. Nefesiniz kontrollü bir biçimde vererek vücudunuz kaldırın ve o açıda durabildiğiniz kadar durmaya çalışın.