Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Yaz için Zayıflatan Diyet Önerileri

Yaz aylarına girmeye iki ay kalmasıyla birlikte fazla kilosu olan insanları da çok doğal bir şekilde telaş sarmış durumda. Kısa süre içerisinde istediği ideal kiloya erişebilmek için yapılan bir takım planlar, Kişiyi soluğu şok diyetler listesinde aldırır. Yapılan bu şok diyetlerinde bireyin bir haftalık içerisinde metabolizması oldukça şaşırtılır ve bir anda glikojen depolarından besin ihtiyacı karşılanma emri beyin tarafından verilir yanlış ve uzun yapılan şok diyetleri kişiyi kas kaybına kadar götürürken oldukça yağlı bir vücudu geride bırakacaktır.

Bu yazımızda hazırlamış olduğumuz diyeti uygulayacak kişilerin üzerinde durması gereken oldukça büyük bir önemli konu vardır. Bu konu ise bireyin ciddi bir rahatsızlığı var ise uygulamaması olacaktır. Aynı zamanda diyet sürecinde de kendinizi halsiz hissettiğiniz zaman diliminde direkt olarak şok diyetini keserek normal beslenmenize dönüş yapın.

folik-asit-kilo-yapar-mi

İlk olarak sabahları bir adet yeşil çay beraberinde size eşlik edecek haşlanmış yumurta, beyaz peynir ve salata ile güne başlayın. Günün ortalarına doğru ise standart olarak çorba, salata ve yoğurt tüketebilirsiniz. Öğleden sonra vücudunuz yavaş yavaş acıkmaya başlayacaktır bu zaman diliminde ise bir adet yeşil elma tüketebilirsiniz. Akşam öğünü ise çok hafif olmalı çorba, sebze yemeği ve bol salata tüketerek günü tamamlayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce yaklaşık olarak iki kaşık ise tuzsuz lor peyniri tüketin.