Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Zayıfladıktan Sonra Çatlaklar için Yapılabilecekler

Kimi zaman gereksiz yere kilo almaktan kimi zaman da kilo verme sürecinde ortaya çıkan çatlaklar vücudunuzda kötü bir görüntünün olmasını sağlayacaktır. Hızlı kilo alma ya da zayıfladıktan sonra çatlakların oluşumunu engellemek zor fakat derinizin gerginleştiğini hissettiğinizde yapabileceğiniz bir takım tavsiyeler bulunuyor. Bu tavsiyelerin yanı sıra bir takım medikal kozmetik ürünleri ve medikal işlemler sonucunda biraz uğraşlı olsa da bu çatlaklardan kurtulabiliyorsunuz. Lafı daha fazla uzatmadan sizlere tavsiyeleri sunuyorum. 

Zayıfladıktan sonra oluşan çatlaklarKarboksiterapi Yöntemi

Deri çatlakları tedavisi yaptıran insanların çoğunun tercih ettiği yöntem olan karboksiterapi, deri kalınlaştırılmaktadır. Sorun olan bölgedeki derinin kalınlaşmasıyla birlikte pembemsi bir görünüm kazanan derinizde gözle görülür bir şekilde çatlak azalması görecekseniz.

Karboksiterapi yöntemini yaptıktan sonra gün içerisinde bol bol su tüketmeye özen gösterin. Su derinizin ve vücudunuzun nem oranını dengeler. Bu sayede deri altınız susuz ve güçsüz kalmaz. Bu  sizin tedavi sürecinizi hızlandıracaktır.

Aleo Vera

Birçok deri problemine iyi gelen aloe vera, deri altındaki çatlaklar içinde güzel bir tedavi yöntemi olabilmekte. Bu bitki yatıştırıcı ve yenileyici özelliği sayesinde çatlaklarınıza iyi gelecektir. Aleo vera bitkisinden bir yaprağını koparın ve tam kırılma noktasının yüzeyini problemli bölgeye sürün.

Limon Suyu

Limonun içerisindeki asit, cildinizde oluşan lekeleri azaltmaya yardımcı olabilir. Bu yöntemi denemek için yapmanız gereken tek şey, bir limonu ikiye bölüm derinize sürmek. Bu işlemi yaparken fazlaya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Fazlaya kaçtığınız taktirde limonun içeriğindeki asit cildinize zarar verebilir.

Kozmetik Ürünler

Piyasada çatlak tedavisi için üretilmiş olan birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden bütçenize göre bir tanesini temin ettikten sonra, bölgeye nazikçe ve kullanım kurallarına uyarak sürmeniz tedavinize yardımcı olacaktır.

Bu kozmetik ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken şeyler, ürünün güvenilir olup olmadığı, son kullanma tarihi ve içeriğidir.

1 haftada 1 beden incelme yöntemini ele aldığımız yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.