Diyet24
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Platformu

Zero Shot L-Carnitine 3000 mg, karnitinden daha fazlası

ZeroSHOT®’ın şeker içermeyen benzersiz bir formülü vardır. İçeriğindeki 3000 mg karnitin, hedefiniz için her gün çabalarken size destek olur. Kafein, taurin, B12, B6 vitaminleri ve folik asitten oluşan özel formülü antrenmanın hakkını vermenizi sağlar. Zero Shot L-Carnitine hakkında bilgileri derlediğimiz yazımızda sizlere ZeroShot L-Carnitine nasıl kullanılır, içindekiler nelerdir, alkolle tüketimi ve kaç kalori olduğu hakkında bilgiler sunduk. Dilerseniz yazımıza geçelim.

L-Carnitine Zero Shot İçindekiler

KARNİTİN

Karnitin, vücudumuza giren besinlerin enerjiye çevrilmesine yardımcı olan bir maddedir.

KAFEİN

Çayda ve kahvede bulunan, yorgunluk ve bitkinliği azaltan doğal bir maddedir.

TAURİN

Kemiklerde, kas ve kan hücrelerinde bulunan, canlandırıcı etkiye sahip olan bir amino asittir.

FOLİK ASİT

B vitamini ailesinde yer alan bir vitamindir. Hücrelerin yenilenmesinden sorumludur.

B6 ve B12 VİTAMİNİ

B vitamini ailesinde yer alan B6 ve B12 vitamini, metabolizma hızını artıran vitaminler arasındadır.

KROMYUM PİKOLİNAT

İştahı kontrol altına almaya yardımcı olan doğal bir maddedir.

L Carnitine Zero Shot Nasıl Kullanılır?

Karnitin zero shot kullanımı, kullanma amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Karnitin kullanım amaçları; performans, hız, kilo verme gibi nedenlerdir.

zeroshot l carnitine nasil kullanilirKilo Vermek İçin Karnitin Nasıl Kullanıllır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi karnitin, aldığınız besinlerin enerjiye dönüşümüne yardımcı olur. Bundan dolayı yemeklerle birlikte 1400 mg karnitin tüketimi, kaslarınızdaki carnitine miktarını arttıracak ve yağ yakma sürecinize yardımcı olacaktır. (1) L Carnitine kullanarak göbek eritmek isteyenlerin bu takviyeyi tüketirken karın bölgesi ağırlıklı çalışmaları göbek eritmelerine destek olacaktır.

Performansı Arttırmak İçin Karnitin Nasıl Kullanılır?

Karnitini kullanma amacınız spor sırasındaki performansınızı arttırmaksa, günde iki defa 8 gram karbonhidrat eşliğinde 2 gram tüketmeniz, sizleri egzersize daha dayanıklı hale getirir ve gücünüzü arttırır.

Hızınızı Geliştirmek için Karnitin Nasıl Kullanılır?

Antrenmanınızdan yaklaşık yarım saat önce meyve suyu ile tüketeceğiniz 3 gram karnitin, ağır egzersizlerde sizlerin performansı için etkili olacaktır.

L Carnitine ve Alkol

L carnitine, içeriğinde her ne kadar doğal maddelere sahip olsada bir kimyasaldır ve bundan dolayı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. L karnitin kullanan insanların birçoğu l carnitine kullanırken alkol almanın bir sakıncası olur mu diye düşünüyor ya da araştırıyor. Her kimyasal gibi bu desteğin de alkolle tepkimeye girebildiğini unutmamak gerekmektedir. Karnitin kullanırken alkol içen kişilerde sorun yaşandığı çok gözükmesede büyük bir risk taşıdığı unutulmamalıdır.

Alkol tüketimi antrenmanı nasıl etkiler? adlı yazımıza da göz atmak isteyeceğinizi düşünüyoruz.

L Canitine Zararları Nelerdir?

Belirli dozlarda l-karnitin tüketmenin bir takım olumsuz yan etkileri mevcuttur. Bu durum yüksek dozlarda tüketilen l carnitinlerde daha çok meydana gelmektedir. Bu olumsuz yan etkilerden bazıları şu şekilde; mide bulantısı, kusma, karın krampları, kusma gibi etkilerdir. Bu saydığımız etkiler yaygın yan etkilerdir ve diğer bir yandan nadir olsa da görülen yan etkiler arasında nöbet bozukluğu olan kişilerde nöbet geciktirme, üremil hastalarda kas güçsüzlüğüne sebep olduğu gözlemlenmiştir. (2)

10 kişi üzerinde yapılan çalışmada, l-karnitin takviyesinin kalp ve cinsel sağlık üzerindeki etkileri gözlemlenmiştir. O çalışma sonuçları;

Kalp Sağlığı: Karnitin takviyesinin, ateroskleroz riskini arttırabileceği varsayılmıştır. Bilim topluluğu tarafından birçok eleştiriye hedef olan çalışmada, tıp uzmanları bu takviyenin kardiyovasküler hastalık riskini azalttığına dair sonuca, 10 dan fazla kişi ile yapılan başka bir deneyi işaret etmişlerdir.

Cinsel Sağlık: Spor salonlarında çok fazla duyamayacağınız bir yan etki olan bu etki, erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisi için testesteron tedavisinden daha etkili olduğu bildirilmiştir. Belirtilen bölgede Nitrik oksit seviyesinin artışının kan akışını hızlandırması, bu durumun nedenlerinden biri olabilir. Vücudunuza aldığınız carnitine desteği, sperm hareketliliğini arttırarak erkeklerin cinsel hayattaki verimliliğinin arttırdığına dair araştırmalarda mevcuttur.

L Carnitine Kaç Kalori?

Kilo vermek isteyenlerin aklında olan sorulardan bir tanesi de karnitin kilo aldırır mı?’dır. Doğru kullanımı söz konusu olduğunda, vücudunuzdaki yağın enerjiye dönüşümüne yardımcı olduğundan dolayı kilo aldırmak yerine kilo vermenize yardımcı olacaktır. L carnitine ile kilo verme, yaptığınız antrenman ve karnitini tüketimiz gibi bir çok etkiye dayanmaktadır. Bundan dolayı doğru ve gözetim altında kullanmak en doğru ve sağlıklı yoldur.

zero shot

L carnitine besin değerleri;

Enerji: 16kcal

Karbonhidrat: 1.8g

Protein: 2.1 g